No nākamās sezonas GP2 čempionāts, kas pamatoti tiek dēvēts par pēdējo pakāpienu pirms F1, pielāgos sportiskos un tehniskos noteikumus, lai vēl vairāk pielīdzinātos Formula 1 čempionātam.

No 2012.gada sezonas arī GP2 pilotiem būs pieejams ierobežots skaits divu “Pirelli” riepu tipu komplektu uz katru posmu: trīs komplekti cietākā un viens komplekts mīkstākā tipa. Sestdienas sprinta sacīkstē būs jāizmanto cietākais tips, kamēr sestdienas sacīkstē joprojām būs obligāts viens boksu apmeklējums.

Turklāt gan GP2, gan GP3 sērijas turpmāk izmantos esošo F1 punktu skaitīšanas sistēmu, kur par uzvaru sestdienas sacīkstē tiek piešķirti 25 punkti, par otro vietu 18, trešo – 15 un tā tālāk. Svētdienas sacīkstē, kur pirmie astoņi startē apgrieztā starta kārtībā, punktus saņems pirmie astoņi finišā (15 punkti par uzvaru un tālāk 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1).

Kvalifikācijas uzvarētājam tiks piešķirti papildus 4 punkti, bet vēl 2 pienāksies pilotam ar ātrāko apli.

“Riepu izmantošana un stratēģija ir galvenais rādītājs tam, cik labi piloti spēj adaptēties Formula 1 līmenim,” apstiprinot jaunos noteikumus, paziņoja GP2 čempiona izpilddirektors Bruno Mišels. “Mūsu mērķis vienmēr ir bijis pēc iespējas labāk sagatavot viņus F1.”