Kamēr zemnieki oktobra beigās gaidās Indijas “Grand Prix” izcīņas laikā gatavojas vērienīgai protesta akcijai, sacensību organizatori to atsakās uztver nopietni un paildus drošībai gatavi tērēt miljonus.

Jaunā sacīkšu trase tika uzcelta Ņūdelī pievārtē, kur savulaik saikniekoja zemnieki. Viņiem gan tika izmaksātas kompensācijas, taču acīm redzot ne pietiekami lielas.

“Mēs neesam pret šo sacīksti, bet uzskatām, ka esam piespiesti saņemt pārāk mazas kompensācijas,” zemnieku apvienības līderis Virenders Data izteicies intervijā AFP. “Jau no 23. oktobra plānojam izvērst protesta akcijas un streiku blakus trasei, lai mūsu balss tiktu sadzirdēta. Gribam tikai, lai mūsu tiesības tiktu ievērotas. Valdība ir novērsusi no mums savas ausis, taču, ja viņi būtu gatavi dialogam, esam gatavi pārtraukt aģitācijas plānošanu.”

[column size=”2-5″] [quote] Jūs taču nedomājat, ka mēs ļausim saujiņai zemnieku izbojāt sacīksti? [/quote][/column]

Taču visi to neuztver nopietni.

“Visa šī lieta ir viens liels joks,” intervijā “Bangkok Post” stāsta sacensību organizatoru “JP Sports” izpilddirektors. “Cilvēkiem šos draudus nevajadzētu uztvert nopietni. Šis pasākums ļoti daudz dod mūsu kompānijai un valstij. Jūs taču nedomājat, ka mēs ļausim saujiņai zemnieku to izbojāt? Esam iztērējuši 400 miljonus USD, lai šeit notiktu F1 posms un varam iztērēt vēl dažus miljonus, lai drošība tiktu nodrošināta. Darīsim visu nepieciešamo, lai šī būtu brīnišķīga sacīkste.”

Indijas GP notiks 30. oktobrī.