Lai gan Marks Vēbers turpinās pārstāvēt spēcīgāko F1 komandu “Red Bull Racing” arī nākošgad, sportists uzskata, ka savu pēdējo iespēju izcīnīt titulu viņš jau palaidis garām.

Pērn Marks Vēbers ilgi cīnījās par pasaules čempiona godu un izcīnīja četras uzvaras, kamēr šogad ar ne mazāk ātru mašīnu ne reizi nav spējis kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

“Nākošgad no manis gaidiet labāku sniegumu,” intervijā “Yahoo” apsola Vēbers. “Ceru, ka sanāks labāks sezonas sākums kā šajā sezonā, taču tagad gribu pabeigt šo gadu ar iespējami labākiem rezultātiem.”

Vēbers uzskata, ka 2010. gada sezona bija viņa pēdējā iespēja tikt pie F1 titula.

“Domāju, ka iepriekšēja sezona bija mana pēdējā iespēja kļūt par pasaules čempionu,” saka 35 gadus vecais sportists, kura karjera pamazām tuvojas norietam. “Taču es ļoti, ļoti centos un darīju daudz ko, lai citi netiktu pie šādas iespējas, tādēļ esmu lepns par paveikto.”

Kā zināms, pērn par čempionu kļuva Sebastians Fetels, taču austrālietis nav dusmīgs uz savu komandu, ka lielāku atbalstu tā sniedz komandas biedram.

[column size=”2-5″] [quote] Paskatoties uz sezonas sākumu, ir skaidrs, kam pienācās lielāks atbalsts un savā ziņā es to respektēju. [/quote][/column]

“Lai uzvarētu šajā čempionātā, nepieciešams simtprocentīgs komandas atbalsts,” neslēpj Vēbers. “Taču ir grūti sniegt vienlīdz lielu atbalstu abiem pilotiem. Paskatoties uz sezonas sākumu, ir skaidrs, kam pienācās lielāks atbalsts un savā ziņā es to respektēju. Komanda man deva gana daudz iespēju, lai es varētu uzrādīt labus rezultātus. Tas, ko es prasu, ir ātra un izturīga mašīna katru nedēļas nogali – tad es dāvāšu komandai no sevis visu to labāko. Un viņi zina, ka es tā daru.”

Kad Vēbers beigs karjeru, viņam nav ne mazākās vēlmes palikt iesaistītam F1 aizkulisēs.

“Kad pilots beidz karjeru Formulā 1, viņa dzīvē sākas jauns posms,” atzīst veterāns. “Neesmu daudz domājis par to, ko darīšu pēc tam, taču pavisam noteikti šeit nepalikšu. Tagad es izbaudu to, ka braucu sacīkstēs, bet kad tā diena pienāks, nodarbošos ar ko pavisam citu. Kāpēc? Šeit valdošās politikas dēļ. Man tā patiešām nepatīk.”

Pašlaik F1 kopvērtējumā Vēbers ir ceturtais, taču tikai trīs punkti viņu šķir no otrās pozīcijas. Šī sportistam ir jau piektā sezona “Red Bull Racing” sastāvā.