Masa vs Hamiltons un Hamiltons vs Masa jau sesto reizi šīs sezonas gaitā. Vai tā ir sagadīšanās?

Vairākumā gadījumu Masas un Hamiltona incidentu šogad beidzās ar britu pilota sodu, taču gala iznākums nevienam no viņiem parasti nebija veiksmīgs – sabojāta mašīna un sacīkste.

Neviļus nāk prātā doma, ka Hamiltons un Masas naida iedīglis meklējams vēl 2008.gada Brazīlijā, kad Masa kļuva par provizorisko čempionu un pāris sekundēm, pirms Luiss Hamiltons šķērsoja finiša līniju priekšā Timo Glokam. Grūti iedomāties, cik smags psiholoģiksias trieciens tas bija brazīlietim un nav izslēgts, ka sekas viņu vajā joprojām.

Piedāvāju šajā sakarā noklausīties “BBC Radio 5 LIVE” podkāstu no Indijas GP izcīņas, jo tas lielā mērā veltīts tieši Masas un Hamiltona duelim.

Radio BBC 5 Live – Indijas GP

Vispirms pievērsiet uzmanību Hamiltona komentāram par to, ka klusuma brīža laikā viņš centies ‘uzlauzt ledu’ ar Masu un novēlējis viņam “veiksmīgu sacīksti”, uz ko Masa neesot reaģējis visai pozītīvi. Šeit gan vairāk gribētos nostāties Masas pusē, jo viņš vēlāk komentēja: “Kurš novēl oponentam ‘veiksmīgu sacīksti’? Ko viņš ar to domāja?” Visdrīzāk jau tā bija neliela viltīga provokācija no Hamiltona puses.

Otrākārt noteiki ir vērts ieklausīties Entonija Deividsona analīzē (no ~7 līdz 9 minūtei) par Masas un Hamiltona sadursmi Indijā. Deividsonam naz šaubu par Masas vainu un pēc viņa skaidrojuma vairākkārtējas noklausīšanās arī man ir maz šaubu. Tāpēc Deivida Kultharda skaļā oponēšana tautiešiem – FIA tiesnesim Džonijam Herbertam un bijušajam F1 pilotam Entonijam Deividsonam ir neliels pārsteigums.

1 KOMENTĀRS

 1. Protams, viedokļi un “gaumes” ir dažādas, taču, ja paironizē tādā sākumskolas griezumā, tad Masa var izbesīt jebkuru.
  Nu, kas viņš bija sākumā – mazs nopuņķojies puišelis – pirmajās 3 sezonās kopā izcīnīja vien pāris desmitus punktu un ne reizi pat nebija uz pjedestāla. Un tad bladāc – pilnīgi nesaprotamu iemeslu dēļ viņš tiek ielikts elitārajā “a” klasē kopā ar visiem talantīgajiem, zubrilām un tml. bosikiem. Protams, viņa dzimtajā miestā Blīdenē (t.i. Brazīlijā) visi jūk prātā, taču galvaspilsētā neizpratne nerimst. Loģiski, ka reizēs, kad klases stāri dažādu iemeslu dēļ paklūp, arī šis autsaiders tiek pie dažām uzvarām un vienu reizi pat pamanās gandrīz kļūt par mazpulcēnu prikšsēdētāju, tiesa nepaveicās, jo lielais Hamis laicīgi atgriezās no pīppauzes tualetē. Liktenis jau reiz centās mazo šmuli nolikt pie vietas – iemeta atsperi taisni ģīmī, taču skolas vadība atkal apžēlojās un, neskatoties uz totālo nesekmību, turpina auklēties.
  Te arī visam izskaidrojums – mazais puņķutapa, slīgdams aizvien dziļākos mazvērtības kompleksos, čīkst, spurinās un ar visādiem stiķiem cenšas sev pievērst uzmanību. Bet lielos džekus vienkārši tracina šis sīkaļa, tāpēc ik pa brīdim šis tiek pastumts malā. Nu, Hamiltons izrādījies tas aktīvākais un bezbailīgākais, tāpēc arī parādījies stāsts ‘Hamiltons vs Masa’. Bet patiesībā stāsts nav par divu indivīdu nesaskaņām, bet gan par šmurguli, kurš maisās pa kājām, jo atrodas tur, kur viņam sen vairs nevajadzēja atrasties!
  😀 😀 😀

 2. Hamiltonam sis ir loti smags gads, sakot ar neveiksmigo sezonu un nepartrauktajiem sodiem, saspiletam attiecibam ar konkurentiem (smiekligi, ka vinam sliktakas attiecibas ir ar tiem pilotiem, kas ir vajaki par vinu un var tikai noskatities, ka Hamis no viniem attalinas, nevis ar tiesajiem konkurentiem Alonso, Fettelu, Batonu u.c.) beidzot ar skirsanos no draudzenes del parak retas redzesanas. Gan jau, ka ari pirms skirsanas sajuta, ka cilveku ko mili praktiski nesatiec smagi deva pa smadzenem.
  man vairak domat, ka sis ”veiksmigu saciksti” bija nevainigs cienas izradisanas zests, jeb meginajums spert soli izligsanas virziena. Ari Hamis ir tikai cilveks, diezvai vins ir priecigs par to, ka tadi piloti ka Masa, Maldonado un vel dazi par vinu doma tikai sliktu un ar vinu pat negrib sarunaties.
  Bet Masa to uztvera parak saasinati.