Nesenās traģēdijas motoru sportā, kad bojā gāja Dens Veldons un Marko Simončelli, likušas par drošību aizdomāties arī Formula 1 bosiem. Lai gan drošības standarti šeit ir augstāki kā jebkur citur, pēdējo gadu avārijas atgādina, ka nelaime iepriekš par sevi nebrīdinās.

Lūk, piecas, iespējams, iespaidīgākās avārijas Formulā 1 pēdējos gados, kas varēja beigties arī ar daudz smagākām sekām.

1. Marks Vēbers (Valensija, 2010. gads)

Austrālieša pilotētais “Red Bull” pie ātruma 190 jūdzes stundā aizķēra Heiki Kovalainena “Lotus” aizmugures daļu un uzlidoja gaisā. Vēbers aizķēra reklāmas izkārti, pirms piezemējās “uz jumta” un ar 80 jūdzēm stundā ieslīdēja riepu barjerā. Pilots savainojumus neguva.

2. Roberts Kubica (Monreāla, 2007. gads)

Toreizējais “BMW Sauber” pilots no aizmugures uztriecās Jarno Trulli vadītajai “Toyota” un ar ātrumu 190 jūdzes stundā attapās betona sienā. Tālāk sekoja kūleņošana un ietriekšanās pretējās trases puses nožogojumā. Ar smadzeņu satricinājumu un sastieptu potīti Kubica vienu F1 posmu bija spiests izlaist.

3. Felipe Masa (Hungarorings, 2009. gads)

“Ferrari” pilotam kvalifikācijā tieši pret ķiveri atsitās atspere no Rubensa Barikello “Brawn” bolīda, kad Masa brauca ar ātrumu 162 jūdzes stundā. Ārsti iegūto galvas traumu aprakstīja kā dzīvībai bīstamu, tomēr spēja stabilizēt sportista veselību un 2010. gadā brazīlietis atgriezās Formulā 1.

4. Serhio Perezs (Monako, 2011. gads)

Jaunais meksikānis nenovaldīja savu “Sauber” spēkratu bremzējot pirms “Chicane” līkuma un ar ātrumu vairāk kā 100 km/h sāniski ietriecās sienā. Trieciens tika pielīdzināts 80 “G” spēkiem, taču Perezs guva vien smadzeņu satricinājumu un izlaida divas nākamās sacīkstes.

5. Mihaels Šūmahers un Tonio Liuci (Abū Dabī, 2010. gads)

Šūmahers saslīdēja starp piekto un sesto līkumu, kamēr aizvadīja spraigu dueli ar “Mercedes” komandas biedru Niko Rosbergu. Septiņkārtējā F1 čempiona formula sadūrās ar Liuci pilotēto “Force India”, kas palēcās un tikai laimīgā kārtā neaizķēra Šūmahera galvu.

1 KOMENTĀRS

 1. Patiesībā nekā izteikti ekstrēma. Atceroties TV pārraides, tikai Vēbera un Kubicas avārijas nedaudz uzsita adrenalīnu.

  Ja izveidotu pēdējo 5 gadu IndyCar avāriju top 5, tad tas izskatītos nesalīdzināmi iespaidīgāks:
  1. 15 mašīnu “zavals” Lasvegasā 2011.
  2. Frankiti & Co avārija Mičiganā 2007.
  3. Konveja lidojums Indianapolisā 2010.
  4. Marko Andreti avārija Indianapolisā 2007.
  5. Frankiti salto Kentuki 2007.