Svētdien ar sezonas pēdējo sacīksti Valansijā ir noslēdzies Pasaules čempionāts motošosejā un visi trīs klašu čempioni ir noskaidroti.

Jau pirms diviem posmiem Austrālijā MotoGP klases otro čempiona titulu izcīnīja Keisjs Stouners, kurš tādejādi pielika skaistu punktu 800cc ēras dzinējiem MotoGP klasē. Tieši Stouners izcīnīja pirmo 800cc ēras titulu un tagad arī pēdējo, turklāt austrālietim šajos piecos gados ir visvairāk pirmo starta pozīciju un uzvaru.

Arī Valensijā pat neskatoties uz mainīgiem laika apstākļiem Stouners bija neapturams un kvalifikācijā savu tuvāko konkurentu un komandas biedru “Repsol Honda” vienībā Dani Pedrosu apstiedza par vairāk kā sekundi. Sacīkstē, kuras startā piedzīvoja kritienu Alvāro Bautista un sev līdz izsita vēl trīs braucējus – Rosi, Heidenu un De Pjunē, Stouners jau ar pirmajiem apļiem iekrāja pārsvaru. Tomēr izskaņā uznākušais lietus lika austrālietim būt piesardzīgam un viņu apdzina Bens Spīss, kurš šķita dodas pretim otrai uzvarai sezonā. Taču čempions pēdējos līkumos nolēma riskēt un pēdējā pagriezienā bija aiz amerikāņa muguras un, izmantojot labākus “Honda” dzinēja jaudas parametrus, uz finiša līnijas bija pusriteni priekšā “Yamaha” braucējam, un svinēja skaistu uzvaru pēdējā sacīkstē.

Tikmēr pēdējā vēsturē 125cc klases sacīkstē savu titulu nodrošināja Nikolass Terols, jo viņa tuvākais sāncensis Johans Zarko piedzīvoja kritienu. Uzvaru izcīnīja cits jaunais spānis, sezonas debitants un Parisas Hiltones komandas līderis Maveriks Vinjaless.

Moto2 klasē vācietis Stefans Bradls savu titulu oficiāli ieguva jau vakar kvalifikācijas laikā, kad tika apstiprināta savainotā Marka Markesa izstāšanās no sacīkstēm.

Valensijas posms pagāja Marko Simončelli zīmē, jo visi braucēji viņu godināja ne tikai ar 58.numuru, kas parādījās uz visiem motocikliem, ķiverēm un kombinezoniem, bet Malaizijā bojā gājušais itālietis tika pieminēts arī ar goda apli, kurā izbrauca visu klašu visi motocikli.