Lai piedalītos jauno braucēju F1 testos, kas drīzumā norisināsies Abū Dabī trasē Apvienotajos Arābu Emirātos, piloti gatavi maksāt vairākus simtus tūkstošu eiro.

Iespēju piedalīties šajos testos, kas notiek tikai reizi gadā, ir nopircis, piemēram, šveiciešu pilots Fabio Leimers, ar ko kopā “International Formula Masters” čempionātā vēl 2008. gadā kopā startēja latviešu šosejas autosportists Haralds Šlēgelmilhs. 22 gadus vecais Leimers, kurš aizvadīto GP2 sezonu noslēdza 14. vietā, pārstāvēs “Sauber” komandu.

“Jā, par šiem testiem esam samaksājuši naudu,” neslēpj Leimers, gan neatklājot konkrētu summu. “Pirmajā formulā tā notiek, taču, lai tiktu pat pie šādas iespējas, daudz kas ir jāpaveic pirms tam.”

Vieta “Toro Rosso” komandā uz vienu F1 testu dienu Abū Dabī maksā aptuveni 200 tūkstošus eiro, bet iespēja izmēģināt “Sauber” jaunāko formulu maksā vēl vairāk, iespējams, pat 300 tūkstošus, vēsta prestižais vācu izdevums “Auto Motor und Sport”. Cits stāsts ir par vadošajām komandām, kam naudas netrūkst un šajos testos pie stūres var sēdināt pilotus, kas tiek uzskatīti par potenciālajām nākotnes F1 zvaigznēm. Viņiem par braukšanu nav jāmaksā no savas vai sponsoru kabatas.

Kā zināms, tad testos piedalīsies arī igaunis Kevins Korjuss. Viņš pārstāvēs “Renault” vienību.

Jauno braucēju F1 testi norisināsies no 15. līdz 17. novembrim

Dalībnieku saraksts (pagaidām vēl nepilnīgs):

Red Bull: Jean-Eric Vergne
Mercedes: Sam Bird
McLaren: Gary Paffett, Oliver Turvey
Ferrari: Jules Bianchi
Renault: Robert Wickens, Kevin Korjus, Jan Charouz
Force India: Max Chilton
Williams: Valtteri Bottas, Mirko Bortolotti
Sauber: Fabio Leimer, Esteban Gutierrez
Toro Rosso: Kevin Ceccon, Stefano Coletti
Lotus: Luiz Razia, Alexander Rossi
HRT: Dani Clos
Virgin: ?

1 KOMENTĀRS