Igaunis Kevins Korjuss šodien veica pilnu testu dienu pie “Renault” Formula 1 mašīnas stūres, kopā noriņķojot 70 apļus un uzrādot 8.apļa laiku Abū Dabī Jas Marina trasē, kur turpinās jauno braucēju testi.

“F1LV

“Tā bija smaga mācību diena priekš manis,” paziņoja Korjuss, kurš ir viens no diviem astoņpadsmitgadniekiem šajos testos. “Galvenais uzdevums bija dot man pirmo priekšstatu par F1 mašīnas spējām. Es pakāpeniski ieguvu pārliecību un pēc pusdienlaika jau jutos ļoti komfortabli pie formulas stūres.”

“Vienīgi jāsaka, ka no fiziskā viedokļa man nebija vigli,” atzinās igauņu autosportists, kurš pērn izcīnīja titulu F-Renault 2.0 čempionātā, bet šogad izcīnīja 3 uzvaras jau prestižajā F-Renault 3.5 čempionātā. “Vissmagāk klājās manam kaklam. Tāpat nebija viegli iemācīties visas vadības sistēmas, pogas un sviras uz mašīnas stūres, turklāt tās jāmāk izmantot īstajā laikā. Tās ir liela atšķirība no F-Renault čempionāta. Tagad man gribas nedaudz atpūsties.”

“Protams, es to izbaudīju, jo tās bija neatkārtojamas izjūtas,” sajūsmu neslēpa Korjuss, kura tēvs Aivars varētu būt zināms motokrosa blakusvāģu līdzjutējiem. “Visvairāk mani pārsteidza bremzes – es varēju bremzēt ļoti vēlu. Ātrumi nebija īpaši lielāki nekā F-Renault līdz brīdim, kad iedarbināju DRS un KERS sistēmas – tad gan izjutu arī milzīgo ātrumu.”

Vienīgais, kas mani neapmierina ir apļa laiks,” atzina Kevins Korjuss, kurš ātrākajam rezultātam zaudēja 3.588s. “Es ar katru apli braucu ātrāk un jutos komfortablāk, tomēr, lai veiktu tiešām ātru apli man pietrūka laika. Esmu drošs, ja dotos trasē rīt, tad uzrādītu jau daudz labāku apļa laiku.”