Vitālijam Petrovam ir līgums ar “Lotus F1 Team” uz 2012.gada sezonu, tomēr ļoti iespējams krievs netuprinās startēt Ērika Buljē vadītājā komandā.

Petrova vārds nebija atrodam FIA oficiālajā pilotu sarakstā blakus Kimi Raikonena vārdam un tas nozīmē, ka “Lotus” komanda nav nosūtījusi Petrova papīrus uz FIA. Arī Vitālija smagā kritika Krievijas televīzijā noteikti nenāca par labu abu pušu attiecībām, lai gan Buljē to noliedza un Petrovs atvainojās.

Jaunākās baumas Petrova nākotni saista ar “Marussia” komandu, kas, protams, šķiet visloģiskākais risinājums, jo komandas galvenie īpašnieki ir superauto kompānija no Krievijas, kurai agri vai vēlu pienāktos nolīgt krievu pilotu. Turklāt nevar aizmirst, ka Petrovu atbalsta vairākas Krievijas kompānijas un arī “Marussia” noderētu papildus investīcijas no tautiešu kompānijām.

Pie šāda scenārija Vitālijs Petrovs kļūtu par Šarla Pika komandas biedru, kamēr vienības esošais un pieredzes bagātākais pilots Timo Gloks varētu pārcelties uz “Lotus” komanda, veicot gluži kā rokādi. Par Gloka attīstības pilota dotībām noteikti priecātos arī “Lotus” komanda, kamēr pašam Glokam līgumā ar “Marrusia” ir klauzula, kas paredz iespēju lauzt līgumu, ja vācietim ir piedāvājums no kādas vadošās komandās. Šeit tikai definīcijas jautājums – vai “Lotus” šobrīd klasificējas kā ‘vadošā komanda’, jo šogad kopvērtējumā Enstonas vienība palika 5.vietā.

Nevar aizmirst, ka uz “Lotus” rinda ir visai gara – arī francūzis Romens Grožāns “Race of Champions” sacīkstes laikā atzinās, ka viņam ir labas izredzet tikt pamatsastāvā, jo viņamprāt 2011.gada sezonā paveicis visu, ko no viņa prasīja. Tikmēr Bruno Sennas kandidatūra tiek minēta aizvien retāk, lai gan nevar pagaidām izslēgt arī brazīlieti.