Foto: RenaultRoberts Kubica šodien 7.decembrī svin savu 27.dzimšanas dienu, tomēr pagaidām poļu pilots nezina vai startēs Formulā 1 2012.gada sezonā.

Krakovā dzimušais Kubica 2006.gadā kļuva par pirmo poļu Formula 1 pilotu, kad “BMW Williams” sastāvā nomainīja Žaku Vilnēvu. Gadu iepriekš viņš bija kļuvis par prestižā F-Renault 3,5 čempionāta uzvarētāju un izcīnīja otro vietu pretižajā Makao GP F3 sacīkstē.

Jau pirmajā sezonā, kad Kubica aizvadīja tikai 6 pomus, polis atstāja lielisku iespaidu par sevi – kāpa uz goda pjedestāla Moncā. Interesanti, ka tieši pēc Moncas sacīkstes preses konferencē Mihaels Šūmahers paziņoja par savu aiziešanu no F1 – Robertam Kubicam tā bija pirmā pēc sacīkstes preses konference un uz reiz tik emocionāla un svarīga.

Kamēr 2007.gada sezonas tika aizvadīta bez pjedestāliem un pabeigta ar 6.vietu kopvērtējumā, 2008.gadā Kanādas GP Kubica izcīnīja savu pirmo un pagaidām vienīgo uzvaru Formulā 1. Torbīd viņš kļuva par 99-to pilotu F1 vēsturē, ka izcīnījis GP uzvaru. Šobrīd uzvarētāju kopskaits pieaudzis līdz 102 pilotiem. Konkurss: kuri ir 3 pēdējie F1 uzvarētāji? (atbildes komentāros).

2009.gads bija pēdējais “BMW Williams” sastāvā, bet jau 2010.gadā Kubica guva trīs goda pjedestālus “Renault” vienībā, tomēr lielās cerības uz progresu 2011.gadā tika izjauktas ar avāriju rallija sacensībās ziemā.

Šobrīd Roberts Kubica joprojām meklē iespējas atgriezties Formulā 1, lai gan pats ir atzinis, ka uz testu sākumu februārī Heresā viņš nebūs gatavs sēsties F1 mašīnā un vispirms viņam ievērojami jāuzlabo sava fiziskā gatavība. Nav izslēgts, ka 2012.gada sezona tiks sākta bez Kubicas, taču, ja poļu pilotam izdosies pierādīt (piemēram piektdienas treniņos), ka viņš ir gatavs atgriezties un nav zaudējis savas spējas, ļoti iespējams redzēsim pilotu maiņu sezonas vidusdaļā, jo tik talantīgs braucējs bez līguma ilgi nepaliks.

Video ar veltījumu Robertam Kubicam:

1 KOMENTĀRS

  1. Šo 3 uzskaitīto braucēju sakarā (Kovalainenam gan tur tāds gadījuma raksturs) uzreiz ienāca prāta apskatīties vēl vienu amizantu statistikas rādītāju – proti, kopš Kubicas uzvaras ir aizvadītas 66 GP izcīņas, nu kurām šie “jaunie uzvarētāji” vinnējuši 29 (!), t.i., 44% 😀
    Vai nav ekstrēmi?