Pirms 2012.gada sezonas trīs komandas ir mainījušas savu nosaukumu.

Formula 1 komandu nosaukuma maiņa ir visai ierasta lieta, tomēr pēdējās desmitgadēs tā tiek visai skurpulozi kontrolēta no Bernija Eklstona un FIA puses, lai šo procesu nepārvērstu par farsu un komandas sponsoru ietekmē nemainītu nosaukumu ik gadu. Tāpēc tieši komandas nosaukumam ir piesaitītas finansiālās saistības un turklāt nosaukuma maiņa nevar notikt bez visu pārējo vienību piekrišanas.

Šobrīd mums faktiski ir tikai divas komandas, kas nav mainījušas nosaukumu kopš pastāvēšanas sākuma: “McLaren” un “Ferrari”. Pat “Williams” vienības pirmssākumi nav ‘tīri’, jo Frenkam Viljamsam septiņdesmito gadu vidu bija pārpirkšanas darījums Valteru Volfu, tomēr par pirmo Grūvas komandas gadu tiek uzksatīts 1977., kad Partiks Nevē devās trasē ar “March 761” un zem “Williams” izkārtnes.

Visgarākā (nosaukumu skaita ziņā) priekšvēsture ir “Mercedes” komandai, kuras pirmssākumi meklējami “Matra” vienībā. Interesanti, ka tagad vācu autoražotāja komandai, senčos ir tikai britu vienības.

Ferrari
McLaren
Matra → Tyrrell → BAR → Honda → Brawn GP → Mercedes GP
Williams
Minardi → Toro Rosso
Jordan → Midland → Spyker → Force India
Sauber → BMW Sauber → Sauber
Stewart GP → Jaguar Racing → Red Bull Racing
Toleman → Benetton → Renault → Lotus
HRT
Virgin → Marussia
Lotus → Caterham

1 KOMENTĀRS

  1. Labs raksts, vieniigi gribeetos, lai Sauber paliek zauber 🙂 , vai arī tad tas BMW jaakabina arii Williams klaat. Veel atceros lasiijis, ka Tirella un Matras attieciibas bija visai sarezhgjiitas, nezinu, vai var uzskatiit Matru par Tyrrell pirmssaakumu, bet tas nu taa.