Foto: WilliamsBruno Sennas nolīgšana ļoti iespējams ir pielikusi punktu cita brazīliešu F1 pilota karjerai – Rubens Barikello ir palicis bez pilota vietas 2012.gada sezonā.

Astoņdesmitajos gados Barikello piecas reizes kļuva par Brazīlijas čempionu kartingā, bet vēlāk startēja Brazīlijas F-Ford 1600 čempionātā. Tad sekoja pārcelšanās uz Eiropu un 1991.gadā brazīlietis kļuva par britu F3 čmepionu, bet sezonu vēlāk Barikello jau startēja F3000 čempionātā, kas tolaik bija pēdējais pakāpiens pirms F1.

Formulā 1 Barikello debitēja 1993.gadā “Jordan” sastāvā. Savā karjerā brazīlietis startēja arī “Stewart”, “Ferrari”, “Honda”, “Brawn” un “Williams” komandās. Kopā viņš ir pabijis 326 GP posmos, bet startējis 322 sacīkstēs. Karjerā Barikello izcīnījis 11 uzvaras: deviņas “Ferrari” un divas “Brawn” sastāvā.

Barikello joprojām ir pilots, kas aizvadījis F1 visvairāk sacīkstes. Šobrīd viņam tuvākais sekotājs ir Mihaels Šūmahers, kura kontā 286 GP starti – vācietis sava bijušās komandas biedra rekordu var pārspēt 2013.gada sezonas beigās, ja Šūmahers nolems pagarināt savu līgumu ar “Mercedes”.

Barikello atskatās uz savu karjeru:

1 KOMENTĀRS

  1. Mjā, laiks skrien… Re, šķiet vēl nupat uz F1 skatuves uzlekusi jauna un daudzsološa zvaigzne, bet tagad pensijā tiek pavadīts sacīkšu skaita ziņā pieredzējušākais pilots. 🙂
    Ļoti labi atceros Barikello parādīšanos – viņā viennozīmīgi bija kas acīs krītošs – ātrums, azarts, emocijas. Taču kaut kas nogāja greizi. Un manuprāt pie vainas bija aizsēdēšanās Jordan. Ja Barikello pēc 94. jeb kaut vai 95. gada sezonas būtu ticis kādā no vadošajām komandām, viss iespējams būtu pavērsies citādi. Piemēram, viņa tā laika jaunie līdzgaitnieki Hils, Kulthards, Hakinens jau bija iefīrējušies top-vienībās, kas pēcāk reāli ļāva sisties par titulu. Diemžēl tad, kad Rubens nokļuva Ferrari, viņš no daudzsološās zvaigznes jau bija kļuvis par vienkārši stabilu pilotu – ideālu kandidātu Šūmahera adjutanta lomai.