“Williams” komanda šodien ir apstiprinājusi, ka 2012.gada sezonā tās pilots būs Bruno Senna, kurš kļūs par Pastora Maldonādo komandas biedru. Līdz ar to visdrīzāk karjera Formulā 1 ir beigusies brazīliešu veterānam Rubensam Barikello.

“F1LV

“Es jūtos ļoti pagodināts par to, ka “Williams” komanda ir izvēlējusies mani kā vienu saviem sacīkšu pilotiem,” paziņoja Bruno Senna. “Komandai ir ļoti bagātas tradīcijas un vēsture. Es ceru, ka palīdzēšu tai ierakstīt vienu lielisku nodaļu savā vēstures grāmatā. Esmu jau pabijis fabrikā, kur pārliecinājos, ka komandas rīcībā ir instrumenti un cilvēku resursi, lai jaunajā sezonā sasniegtu nospraustos mērķus.”

Atgādinām, ka Senna F1 debitēja jau 2010.gadā HRT sastāvā, bet 2011.gadā aizvadīja arī astoņus posmus “Renault” vienībā.

Interesanti, ka jaunajā sezonā “Williams” vienība sāks atkal izmantot “Renault” dzinējus un tam ir visai simboliska nozīme: Bruno Sennas tēvocis savulaik 1994.gadā tieši “Williams-Renault” sastāvā aizvadīja pirmos trīs posmus pirms gāja bojā avārijā Sanmarīno GP.

“Būs ļoti interesanti startēt komandā, kurā savulaik brauca mans tēvocis, vēl jo vairāk tāpēc, ka vairāki darbinieki komandā joprojām strādā no tiem laikiem,” paziņoja Senna.

Tieši Barikello, kuru Senna aizstās “Williams” vienībā, bija veiksmīgākais brazīlietis pēc Airtona Sennas ēras. Savu visdrīzāk pēdējo sacīkstī F1 Barikello aizvadīja pērnā gada novembrī savās mājās Interlagosas trasē. Pēc neoficiālas informācijas Bruno Senna “Williams” vienībā ieved arī vairākus ļoti naudīgus sponsorus no Brazīlijas (EmbraTel), kamēr Rubensam Barikello nebija izdevies atrast atbalstītājus, lai gan pats viņš bija gatavs startēt gandrīz par velti.

1 KOMENTĀRS

  1. Nezin’ ko par šo visu saka Bruno mamma – pārāk daudz līdzības ar 94.gadu. Bet, kā saka – zibens divreiz vienā vietā nesper. Cerams…

    Kas attiecas uz Barikello, tad viņam nevajadzētu gausties – viņš pats taču kādreiz bija Airtona protežē un tagad būtu stulbi izrādīt neapmierinātību, ka viņu izkonkurējis Bruno. Turklāt aizvadīto sacīkšu skaita rekordu tāpat tuvākajos gados neviens nepārspēs 🙂

  2. prieks par Bruno! Tomēr lai neaizmirst tautas parunu, attiecinātu uz sevi:
    Kad viņš brauc labi – viņš brauc kā Senna! Kad viņš brauc slikti, tad kā BRUNO!
    paldies Barik, aiziet arī ir jāmāk. Ne visiem karjerā ir VIENA REĀLA iespēja pacīnīties par čempiona titulu. ATĀ!