Par to cik nopietni “Ferrari” komanda ir sākusi gatavošanos 2012.gada sezonai liecina arī trīs jaunie vienības darbinieki – nekas netiek atstāts bez ievērības.

Jau 2011.gada sezonas vidū, kad komandu pameta Aldo Kosta, no “McLaren” vienības tika pārvilināts brits Pats Frajs, kurš uzreiz ķērās pie itāļu darba sistēmas reorganizācijas. Frajs uzreiz atzina, ka lielākā problēma slēpjas faktā, ka “Ferrari” nemāk vai nespēj adaptēties mašīnas attīstībai bez testu pārpilnības. Kopš testu apjoms ir strauji ierobežots, “Ferrari” rezultāti ir gājuši uz leju un tā nav pilnībā spējusi pielāgoties jaunai simulāciju, CFD un aero tuneļa ērai. Tikai pagājušā gada sākumā “Ferrari” veica aerodinamiskā tuneļa uzlabošanu un pat to paveica šķērsām. Tagad Pats Frajs šo jomu ir izvirzījis par primāro, jo pēc viņa vārdiem konkurenti šajā ziņā ir priekšā un nāksies mēģināt atgūt zaudēto.

Otra joma, kur jau vairāks sezonas “Ferrari” nav viss kārtībā, ir riepas. Arī šajā jautājumā sperti nopietni soļi – nolīgts bijušais “Bridgestone Motorsport” riepu attīstības departamenta vadītājs Hirohide Hamašima, kurš ir bijis “Bridgestone” vadošais cilvēks Eiropas motoru sportā kopš astoņdesmitajiem gadiem. Nenoliedzami Hamašidam ir milzīga pieredze par riepu uzvedību un tagad viņa uzdevums būs atrisināt “Ferrari” akūto problēmu ar riepu uzsildīšanu līdz optimālai darba temperatūrai. Šī problēma neļāva “Ferrari” būt konkurētspējīgiem kvalifikācijas režīmā un ar “Pirelli” cietākā sastāva riepām.

Stīvs Klarks - Ferrari sacīkšu inženieru vadītājs

Lai gan lielākā daļa no inžinierijas un tehniskā departamenta darbiniekiem “Ferrari” vienībā ir saglabājuši savas vietas, Pats Frajs ir klusām sācis ieviest savu kārtību. Pērnā gada beigās uz Maranello tika pārvilināts bijušais “Mercedes” darbinieks – Stīvs Klarks, kurš šajā sezonā būs “Ferrari” sacīkšu inženieru vadītājs. Klarks kopš 2007.gada ir strādājis līdzīgā amatā “Mercedes” vienībā. Tāpat no “McLaren” ir pievienojušies materiālu izturības speciālists Džonatans Hīls un aerodinamikas speciālists Laurenss Hodžs.

Tātad Frajs lēnām ap sevi pulcina savas uzticamības personas un gatavo “Ferrari” revolūciju – komanda zem itāļu administrācijas bija pārāk konservatīva un jaunajā veidolā tai ir jābūt drosmīgai, inovatīvai un kreatīvai.

1 KOMENTĀRS

  1. Ar taam revoluucijaam taa ir kaa ir… Tad jau redzees. Kaut gan pagaajushaas dekaades laikaa Ferrari ir taa “saaudzis” ar F1 (galvenokaart jau pateicoties Maikla varonjdarbiem), ka nekaadas dizhaas uzvaras faktiski nav vajadziigas, taapat ir labi.