Tikai iepriekšējā nedēļā parādījās informācija par jauno “Lotus” komandas tehnisko risinājumu, kas varētu kļūt par šīs sezonas pieprasītāko jauninājumu, kad šajā nedēļā FIA jau to ir aizliegusi.

Jau rakstīju par “Lotus” inovatīvo braukšanas augstuma regulēšanas sistēmu, kas ar nelielu hidraulikas cilindru palīdzību reaģē uz bremžu darbību un attiecīgi regulē balstiekārtas darbību – neļaujot mašīnas purngalam nolaisties bremzēšanas laikā un pacelties paātrinājuma brīdī. Vienkāršāk izsakoties, sistēma nodrošina konstantu braukšanas augstumu un līdz ar to arī mašīnas stabiltitāti.

Pirmās ziņas bija, ka FIA ir apstiprinājusi sistēmas atbilstību noteikumiem, tomēr piektdien visām komandām tika izsūtīta oficiāla vēstule, kurā FIA paziņo, ka šī sistēma ir pretrunā ar vairākiem tehniskajiem punktiem un tātad nelegāla. Līdzīgu sistēmu bija izstrādājusi arī “Ferrari” komanda un pēc neoficiālas informācijas arī “Mercedes”. Tikmēr “Red Bull” atzina, ka nesteigsies ar šīs sistēmas izstrādi un šobrīd tas izrādās bija pareizākais lēmums.

Arī “Williams” inžinierijas nodaļas boss Marks Džilans intervijā Pītera Vinzora “The Flying Lap” programmai atzina, ka komanda ir mēģinājusi izpētīt sistēmas priekšrocības.

“FIA ir aizliegusi šo sistēmu,” paziņoja Džilans. “Arī mēs jau kādu laiku pētījām šīs sistēmas iespējamos efektus. Nenoliedzami tā atstāj iespaidu uz mašīnas aerodinamisko platformu. Jebkas, kas panāk mašīnas priekšgala pazemināšanos, ir ieguvums no aerodinamiskā viedokļa.”

FIA savā lēmumā pamatojas uz jau vairākkārt pēdējās sezonās pieminēto noteikumu punktu par kustīgām aerodinamiskām detaļām.

1 KOMENTĀRS

  1. Protams, ka RedBull nesteidzās ar šīs sistēmas izstrādi, jo jau sen FIA viņiem bija pateikuši, ka ļaus citām komandām iztērēt kaudzi naudas un laika, lai pēc tam aizliegtu. Sāk atgādināt “vecos labos laikus”, kad FIA centās izdabāt Ferrari kā nu vien varēja, tagad tas pats notiek ar RedBull.

  2. manā humblajā izpratnē, šito parikti precīzāk bija saukt par “augstuma stabilizācijas sistēmu”

    bet, anyways, kā vienmēr, milzīgs prieks par latvju expercu neizmērojamo erudīciju 🙁

    Ko jūs ierindā nesoļojat pa Place de la Concorde, ja reiz tik gudri esat. (Dr. Lobanoff, The Interns)