Jau šo sestdien, 28. janvārī, startē Latvijas rallija čempionāts. Tā pirmais posms “Halls Winter Rally 2012” norisināsies Lietuvas pilsētas Utenas apkaimē. Šajās sacensībās dalību ņems vairāk nekā 80 dalībnieki, tostarp Latvijas ātrākās ekipāžas, starp kurām būs arī ventspilnieku Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāža. Šeit viņi startēs Latvijas kausa ieskaitē vienas ass piedziņas klasē.

Berķis/Čeporjus jau šī gada pirmajā rallijā Latvijā “Alūksne 2012” uzrādīja ļoti labus rezultātus, mašīnām ar vienas ass piedziņu uzvarot gan rallija, gan rallijsprinta disciplīnā. Paši viņi gan apgalvo, ka Utenas rallijā cīnīties par godalgām būs krietni grūtāk.

“Utenā ierindā būs gandrīz visi pagājušā gada ātrākie latviešu braucēji, kā arī vēl ātras krievu un lietuvieši ekipāžas,” stāsta Berķis.

Par Utenas ralliju viņš izsakās pozitīvi: “Šo ralliju brauksim otro reizi un ceram, ka spēsim nostartēt tikpat veiksmīgi kā Alūksnē. Konkurence būs krietni sīvāka, bet tas mūs nebaida. Kā galveno mērķi mēs sev esam nosprauduši būt ātrākajai vienas ass piedziņa mašīnai starp latviešiem.”

Pagājušajā gadā Jānis Berķais/Edgars Čeporjus ekipāža “Halls Winter Rally” izcīnīja trešo vietu starp vienas ass piedziņas spēkratiem. Tomēr turpinājumā tika piedzīvotas vairākas neveiksmes, kas liedza cīnīties par godalgām sezonas kopvērtējumā.

Sportistus šogad atbalsta: N&J, Latvijas Avīze, CocaCola, CreditON, Guilty, Molips un motoru sporta portāls NORDSPEED.COM.