Bijušais F1 pilots Alekss Vurcs šīs nedēļas laikā Pola Rikāra trasē aizvadīja pirmos testus ar “Toyota” Lemānas sacīkšu prototipu TS030.

“F1LV

Pēc testiem Vurcs skaidroja, ka ļoti dīvaina sajūta ir boksu celiņā braukt ar kluso elektrodzinēju, tomēr brīdī, kad pieslēdzas iekšdedzes motors, sajūtas esot fantastiskas. Atšķirībā no “Peugeot” turbodīzeļa prototipa, ar kuru Vurcs startēja pērn, pilota sēdvieta ir kreisajā pusē un līdz ar to ir ‘cits skats uz dzīvi’. Kopumā vismaz ātruma ziņā “Toyota TS030” varēšot konkurēt ar “Audi”.

“Pirmie iespaidi ir lieliski – mašīnai ir labs piespiedējspēka līmenis un tā ir teicami nobalansēta vidējiem un ātrajiem līkumiem,” skaidroja pats austrietis, kurš F1 pēdējo reizi startēja 2007.gadā, kad pārstāvēja “Williams” vienību. “Kad pirmo reizi izkāpu no mašīnas, manu seju nepameta plats smaids. Šīs mašīnas ātruma potenciāls var nodrošināt mums goda pjedestālus jau pirmajā sezonā – es domāju ātruma ziņā mēs varam konkurēt ar “Audi”. Tomēr pagaidām mēs nezinām, cik izturīga ir mašīna.”

Jāpiebilst, ka “Toyota” komanda vēl eksperimentē ar bremžu enerģijas reģenerācijas sistēmu un nav izlēmusi no kuras ass iegūt šo papildus enerģiju, jo pēc jauniem noteikumiem to var darīt tikai no vienas ass.

Līdz ar “Peugeot” aiziešanu no WEC čempionāta, kas tikai šogad piedzīvos savu debiju un kura izveidošanu lobēja tieši “Peugeot” koncerns, “Toyota” no organizatoru puses tiek aicināta jau pirmajā gadā izvērst plašāku programmu nekā plānots. Tā rezultātā japāņu kompānija piedalīsies vairāk WEC posmos un uz Lemānu paplašinās savu klātbūtni līdz divām ekipāžām.