2011.gadā bijām pieraduši pie zibenīgiem 2,5-3 sekunžu pitstopiem, tomēr šogad situācija būs nedaudz citāda.

Komandas vienbalsīgi ir nolēmušas atteikties no hēlija gāzes izmantošanas riteņu uzgriežņu pistoļu darbināšanai. Hēlija gāzes unikālās īpašības (visintertākais elements ar zemāko blīvumu) nodrošināja zibenīgu pistoļu darbību un skrūves tā rezultātā tika atskrūvētas/aizskrūvētas ātrāk.

Hēlija gāzi F1 komandas sāka izmantot tikai pāris pēdējos gados, tomēr ņemot vērā, ka tā ir pietiekami dārga, jo tās resursi aizvien sarūk, ir pieņemts lēmums atteikties no hēlija izmantošanas. Turklāt jāņem vērā, ka hēlija gāzi izmanto visas komandas un līdz ar to neviena negūst priekšrocības. Nevar aizmirst, ka hēlijs jātransportē īpašos konteineros un to darīt pa visu pasauli nav īpaši izdevīgi, ērti vai lēti.

2012.gadā uzgriežņu pistoles tiks darbinātas ar saspiestu gaisu, kas hēlijam efektivitātes ziņā zaudē aptuveni par 30%. Tas nozīmē, ka pitstopu laiks pieaugs virs trim sekundēm. 2011.gadā pitstopu rekords tika uzstādīts Ķīnas GP laikā, kad “Mercedes” komandas inženieri visus 4 riteņus nomainīja 2,43 sekunžu laikā.

1 KOMENTĀRS

  1. Daudz skatāmāk būtu, ja riepu maiņa notiktu līdzīgi kā amerikāņiem, kad ap katru riteni krāmējas tikai viens mehāniķis. Citādi F1 redzam padsmit cilvēku pūli, kas, saģērbušies bezmaz kosmonautu skafandros, izpilda trulas robotizētas kustības.
    Turklāt, kur tad jājamzirdziņš drošība? Kur līdzekļu un resursu ekonomija? 🙂

  2. Savulaik bija tāds A1GP, kur tieši tā arī bija. Pitstopu laiks bija lielāks par 15 sekundēm. Tur bija viens obligātais pitstops. Nedomāju, ka sacīkstes no tā kļūtu interesantākas. Lieks pitstops un sacene pēc būtības beigusies.