Nenovēršami tuvojas vasara ar izteiktiem šī gadalaika autosporta pasākumiem. Viens no tādiem ir dragreiss. Dragreiss Latvijā atpazīstams kļuva kā nelegālas sacensības, kurās taisnē sacenšas padzēruši jaunieši, protams, arī TV un kino ir devuši savu artavu šī sporta veida popularitātei Latvijā. Tomēr pēdējos gados, lai pārnestu sacīkstes no ielām uz trasi tiek rīkots dragreisa čempionāts. Tāpēc portāls nordspeed.com vēlas iepazīstināt lasītājus ar dragreisu.

Definīcija – dragreiss ir paātrinājuma sacensība starp diviem automobiļiem ar startu no vietas un finišu gaitā ceturtdaļjūdzes vai astotdaļjūdzes taisnē, kur uzvarētāju nosaka īpaši šim mērķim Arī sacensību tiesāšana ir nodota profesionāļu rokās. Faktiski pašas sacensības notiek divu grupu “Street” un “Pro” ietvaros, kuras attiecīgi ir sadalītas sīkākās klasēs. Sacensības notiek pēc izslēgšanas principa – ātrākais braucējs tiek tālāk. Pirms izslēgšanas braucieniem notiek kvalifikācijas braucieni.

Sacensību vērtēšana – dalībnieki saņem punktus par iegūtajām vietām izslēgšanas braucienos, iegūto punktu skaits ir atkarīgs no tā cik daudz dalībnieku piedalās izslēgšanas braucienos. Tomēr punkti tiek piešķirti arī par veiksmīgi izietu tehnisko skati, par kvalifikācijas rezultātu un to, ka tas vispār tiek veikts. Lai arī sākotnēji šāda punktu skaitīšana un rēķināšana var likties sarežģīta, tomēr jau pēc neilga brīža esot uz vietas sacensībās viss kļūst skaidrs.

Pievilcība – par dalībnieku šajās sacensībās var kļūt jebkurš, tik vien kā jāuzrāda sportista licence, vai pieteicēja licence, ja sportists jaunāks par 18 gadiem. Protams, jābūt sacensībām atbilstošam spēkratam un ķiverei, ja viss iepriekšminētais ir, tad gumijas svilināšana un ātruma ķeršana var sākties. Ja licences nav tad diemžēl, būs vien jāiejūtas skatītāja lomā, kas ir nemazāk interesanti. Dragreisa pievilcība ir tā, ka šeit “Street” grupā var piedalīties jebkurš spēkrats, kurš atbilst Latvijas Republikas CSDD noteikumiem.

Pagājušajā dragreisa sezonā, kā ierasts tikai līderi ņēma dalību pilnīgi visos čempionāta posmos. Bet kopumā ņemot, četros posmos sacensībās dalību ņēma vairāk nekā 100 dalībnieki un nekas neliecina, ka viņu skaits šogad varētu samazināties. Čempionāts šogad sastāv no piecām sacīkstēm ar startu 22. aprīlī Biķerniekos. Portāls www.nordspeed.com noteikti iepazīstinās savus lasītājus ar notikumiem dragreisa sacensībās

Latvijas dragreisa čempionāta provizoriskais kalendārs

Posma Nr Norises vieta Datums

1.

Biķernieki 21. -22. aprīlis

2.

Tartu 09. – 10. jūnijs

3.

Biķernieki 27. – 28. jūlijs

4.

Liepāja 26. augusts

5.

Rīgas BSKB 01. – 02. septembris