Čempioni “Red Bull Racing” komanda šodien savā mājas palā prezentēja savu 2012.gada modeli “RB8”.

Ar šo mašīnu komanda mēģinās turpināt iesākto tradīciju un izcīnīt kārtējo Konstruktoru kausu, bet vienības vadošais pilots Sebastians Fetels centīsies kļūt par trīskārtējo pasaules čempionu.

“Red Bull” jaunais modelis RB8 tika gaidīts ar lielu nepacietību, jo šobrīd komanda ir vadošais spēks Formulā 1. Iepriekš tika ziņots, ka RB8 modelim nebūs tik izteikti ‘lauzts deguns’ un Helmuts Marko pat paziņoja, ka “Red Bull” formula būs krietni skaistāka par “Ferrari”. Lai arī mašīnas purngala risinājums Adriana Ņuveja izpildījumā ir nedaudz atšķirīgs, arī RB8 piemīt šī ‘lauztā purngala’ iezīme, no kuras pagaidām ir izvairījusies tikai “McLaren” komanda.

Citi aerodinamiskie risinājumi šķiet ļoti līdzīgi pērnā gada modelim RB7, ar kuru komanda izcīnīja 12 uzvaras 19 sacīkstēs. Protams, izmainīta ir izplūdes gāzu sistēma kā to paredz jaunie noteikumi.

Tostarp pilotu sastāvs “Red Bull” paliek nemainīgs jau ceturto sezonu pēc kārtas: Sebastiana Fetela kolēģis būs Marks Vēbers. Šogad “Red Bull” beidzot ir nolēmusi nosaukt oficiālu trešo jeb rezerves pilotu un tas būs Sebastians Buemī, kurš vēl pērn startēja “Toro Rosso” vienībā.

“RB8” modelis ir jau ceturtā evolūcija no “RB5″ modeļa,” paziņojas komandas tehniskais ģēnijs Adrians Ņūvejs. “Pērn “RB7″ tika veidots par pamatu ņemot izplūdes gāzu sistēmas un difuzora mijiedarbību – mēs bijām vienīgā komanda, kas tā rīkojās. Tā kā šogad šī sistēma ir aizliegta, tad iespējams mēs būsim vislielākie zaudētāji. Tikmēr jaunie noteikumi par mašīnas purngala augstumu nav īpaši ietekmējuši šasijas formu kopumā. Tomēr jāatzīst, ka šis noteikums ir licis mums gluži tāpat kā lielākai daļai mūsu konkurentu izvēlēties ne visai glītu risinājumu. Mēs mēģinājām to vizuāli pielāgot cik vien bija iespējams, nezaudējot efektivitāti.”

1 KOMENTĀRS

  1. visi protams no burvja Adriana Nūjiņa gaidīja kautko viltīgu un sagaidīja arī. nez vai tā lūka degunā nav tam lai konkurentus iedzītu stresā un novirzītu šķērsā gultnē, jo ja tas būtu sava veida f-dukts vai tamlīdzīgs slepenais ierocis, tad diezvaj viņi to nu tagad tā rādītu – laika pieslēpt to sezonas īstajam sākumam bija atliku-likām