Ir noslēgušies sestdienas priekšpusdienas ātrumposmi Zviedrijas WRC rallijā un vadību sacensībās joprojām saglabā “Ford” rūpnīcas komandas pilots Jāri-Mati Latvala.

Latvalas un viņa tuvākā sekotāja “Citroen” pārstāvja Miko Hirvonena starpā atstarpe saglabājās gandrīz nemainīga un šobrīd tās ir 18 sekundes. Trijos no šā rīta četriem “dopiem” tieši viņi savā starpā sadalīja uzvaras, bet vienā triumfēja igaunis Ots Tanaks, kuram tā pirmā uzvara kādā no ātrumposmiem viņa karjerā. Tiesa, Tanaks jau vairākas reizes izslīdējis no trases un kopumā zaudējis aptuveni 30 minūtes.

Abiem līderiem Latvalam un Hirvonenam toties izdevās atrauties no trešajā vietā esošā Petera Solbergam kurš tagad no pirmās pozīcijas atpaliek jau 40 sekundes. Viņš šobrīd cenšas noturēties priekšā savam norvēģu tautietim Madsam Ostbergam, kurš ir 17 sekundes aizmugurē, taču varētu būt tuvāk, ja vien šorīt nebūtu pārplēsis riepu.

Pašreizējais WRC čempionāta līderis Sebastians Lēbs, pēc piektdien piedzīvotās iestrēgšanas sniega kupenā, joprojām septītais, taču vairs tikai 12 sekundes aiz Heninga Solberga. Jāpiemin, ka pirmajā desmitniekā šobrīd atrodas septiņi skandināvu piloti.

Zviedrijas rallija rezultāti pēc 14. ātrumposma

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Jari-Matti Latvala Ford 1:57:11.7
2. Mikko Hirvonen Citroen +18.6
3. Petter Solberg Ford +39.9
4. Mads Ostberg Adapta Ford +47.1
5. Evgeny Novikov M-Sport Ford +1:46.4
6. Henning Solberg Go Fast Ford +2:31.4
7. Sebastien Loeb Citroen +2:43.5
8. Patrik Sandell Mini +3:14.3
9. Martin Prokop Czech Ford +3:37.3
10. Eyvind Brynildsen Adapta Ford +4:09.4