Pagājušās nedēļas nogalē 11. un 12. februārī Gulbenes un Apes apkaimē norisinājās rallijs “Sarma 2012”. Šajā rallijā piedalījās spēcīgākie Baltijas valstu piloti. Ļoti labus rezultātus uzrādīja Latvijas kausa ieskaites 2WD klases ekipāža ar pilotu Jāni Berķis un stūrmani Edgaru Čeporjus. Uzvarot visos ātrumposmos, viņi izcīnīja likumsakarīgu uzvaru arī visā rallijā Latvijas kausa ieskaitē.

Šis bija jau otrais Latvijas rallija čempionāta posms, kurā labus rezultātus uzrādījā šī ekipāža. Pirmājā posmā Lietuvas pilsētas Utenas apkārtnē “Hals Winter Rally” ekipāža Berķis/Čeporjus izcīnīja otro vietu. Šeit tika piedzīvota neliela avārija un pārsista riepa, kas liedza izcīnīt uzvaru.

Šobrīd ekipāža pēc izcīnītas otrās vietas Lietuvā un pirmās vietas rallijā “Sarma” atrodas pārliecinošā Latvijas kausa izcīņas vadībā tuvākos sekotājus Klemenci/Gaspažiņu apsteidz vairāk nekā par 10 punktiem. Lai arī šis pārsvars ir gana liels, tomēr arī paši sportisti apzinās to, ka mazākā kļūda var noviest pie pozīciju zaudēšanas.

Paši sportisti ir ļoti apmierināti ar startu rallijā “Sarma 2012”, lai arī galvenais mērķis uzvarēt starp visām vienas ass piedziņas automašīnām neizdevās. Otrajā dienā vienā no ātrumposma bedrēm tika nedaudz sabojāta Berķa vadītās Ford Fiestas ātrumārba, kā dēļ pazuda otrais ātrums: “Jā, vienā no piektā “dopa” līkumiem uzskrējām uz asas kantes un pazaudējām otro ātrumu,” saka Berķis. Viņš turpina: “Pēc tam, kad otrās dienas pašā sākumā sabojājām ātrumkārbu, vēl mēģinājām cīnities ar Sirmaci. Pēc devītā ātrumposma, sapratām ka Sirmacis ir ļoti ātrs un ka Utenas piedzīvojumus atkārtot nevēlamies, tāpēc nedaudz piebremzējām un pēdējo ātrumposmu tā lai uzvarētu 2WD klasē. Kopumā esam apmierināti ar sacīksti!”

Nākamie starts sportistiem paredzēts jau pēc divām nedēļām Igaunijas čempionātā, kur viņiem sīvu konkurenci izrādīs vietējie vienas ass piedziņas spēkratu piloti: “Pašlaik remontējam mašīnu domāju, ka tuvākajā laikā tā būs gatava startam un tad dosimies uz Viru ralliju Igaunijā.  Startēsim visā Igaunijas čempionātā, kur arī pacīnīsimies par labām vietām ar vietējiem sportistiem,” stāsta pilots Jānis Berķis.

Sportistus šogad atbalsta: N&J, Latvijas Avīze, CocaCola, CredutOn.lv, Molips, Guilty un motoru sporta portāls NORDSPEED.COM.