Niko Rosbergs ir pāliecināts, ka viņam joprojām ir pārsvars pār savu komandas biedru Mihaelu Šūmaheru, lai gan 2011.gada sezonas izskaņā septiņkārtējais pasaules čempions uzlaboja savus rezultātus un kopvērtējumā strauji pietuvojās Rosbergam.

2010.gadā Šūmahers izcīnīja tikai pusi no punktiem, ko komandai atnesa Niko Rosberga: attiecīgi 72 un 142 punkti. Tomēr pērn situācija bija krietni līdzvērtīgāka un sezonas izskaņā abus šķīra tikai 13 punkti (76 Šūmaheram un 89 Rosbergam).

Tomēr Rosbergs nav noraizējies un atzina, ka kvalifikācija, kurā 2011.gadā viņš Šūmaheru pārspēja ar rezultāti 16 pret 3, ir zaudējusi savu nozīmi un sacīkstēs tagad ir krietni vieglāk apdzīt pateicoties DRS un KERS sistēmām, kā arī “Pirelli” riepām.

“Viņš samazināja manu pārsvaru kopvērtējumā, ja salīdzinām ar 2010.gada sezonu,” atzina Rosbergs, kura tēvs Keke Rosbergs kļuva par Formula 1 čempionu 1982.gadā. “Taču tas lielā mērā ir saistīts ar riepām un DRS sistēmu, kas padarīja apdzīšanu vieglāku. Kvalifikācija zaudēja savu nozīmi 2011.gada sezonā un tas ir galvenais izskaidrojums. Taču nevar noliegt, ka arī Mihaels ir progresējis un sāk demonstrēt labāku sniegumu.”

“2010.gada sākumā es pret viņu izjutu lielu bijību, taču tagad viss ir iegājis normālās sliedēs,” skaidroja vācietis. “Mēs esam vienādā statusā komandā un mūsu attiecības ir ļoti brīvas. Es cienu viņa uzticību šim sportam un viņa darba ētiku. To ir interesanti pavērot.”

26 gadus vecais Rosbergs ir aizvadījis jau 108 GP posmus un nav spējis izcīnīt savu pirmo uzvaru. Pats Niko ir pārliecināts, ka lielā diena pienāks tiklīdz viņa rīcībā būs konkurētspejīga formula.

“Es izjūtu milzīgu gandarījumu par sacīkstēm, kurās es zinu, ka esmu savu darbu paveicis godam – tā tas bija pagājušā gadā Abu Dabi, kur es finišēju sestajā vietā,” atzina Rosbergs. “Es zinu, ka mans laiks pienāks, kad man būs īstā mašīna. Es ar nepacietību gaidu savu pirmo uzvaru, jo esmu pārliecināts, ka tā būs neaizmirstama pieredze, taču nav arī tā, ka šobrīd es izjūtu ciešanas dēļ savas nespējas uzvarēt.”

1 KOMENTĀRS

  1. Šūmahers ir kārtīgs vecis, viņa pieeja sacīkstēm ir kas unikāls pēdējos gados un, manuprāt, tiešām nāk par labu sportam. Nedomāju, ka tas tiek pienācīgi novērtēts. Visiem (protams, ne jau burtiski) interesē tikai tas, ka viņš, lūk, septiņkārtējais čempions, tagad grib būt kā Rokijs un “atgriezties”. Žēl gan, ka jaunāks nepaliek, bet tālāk jau cerības jāliek uz Niko, kas, cerams, daudz ko iemācīsies.

  2. Ja godīgi, es domāju tāpat. Tur vajadzīgi kādi pāris pjedestāli, lai Šūmis iegūtu pārliecību, un tad būs ritīgs monstrs. Ja būtu līdzvērtīga mašīna ar Vettelu, tad tam puikiņam arī melnās dienas iestātos. Manā skatījumā Alonso ir vienīgais, kas ar to velnu var cīnīties.

  3. Puika laikam nezin kā izpatikt žurnālistiem! Man redziet sanāk labāk par Šūmi, es ir kruts, es ir super draivers :)! Izrādi taču cieņu cilvēkam kurš F1 ir sasniedzis vairāk nekā tu jebkad sasniegsi! Piekrītu “pusfans” ja šūmis sajutīs asiņu garšu un būs uz jauno sezonu laba mašīnīte, tad nākamais teksts no šūmja būs “I’m back”!!!

  4. Pat kā Šūmahera fans nenoliegšu, ka Rosbergs ir ātrs, un ir teicams punktu vācējs utt.. bet ar mazu niansi – viņā trūkst čempiona gara…
    Šūmahers varbūt jau ir vecs un ne tik ātrs cik gribētu būt, bet viņa spējas trasē tīri sacīkšu garšas un skatamības ziņā ir to vērtas..
    Vai cilvēki vēlētos redzēt 24 Rosbergus vai 24 Šūmaherus trasē? 🙂