Bijušais F1 pilots Mika Salo sniedzis savu vērtējumu par komandu sastāviem pirms gaidāmās sezonas, vairāk gan kritikas formā.

Soms, kurš 1999. gadā, aizvietojot Mihaelu Šūmaheru, vairākos posmos startēja arī “Ferrari” sastāvā, nesaprot, kāpēc Felipe Masa joprojām brauc šajā komandā.

“Fernando Alonso ir absolūts pirmais numurs,” intervijā Somijas TV kanālam MTV3 stāsta Salo. “Nedomāju, ka Masa paliks komandā pēc šīs sezonas. Biju pārsteigts, ka viņam ļāva turpināt braukt arī šogad.”

Nu jau 45 gadus vecais Salo uzskata, ka tāda pati hierarhija valda arī “Red Bull” komandā, kur izteikts pirmais numurs ir Sebastians Fetels, bet par “McLaren” vienlīdzīgo attieksmi pret braucējiem Salo nav sajūsmā: “Ja viņiem būs laba mašīna, “McLaren” piloti atņems punktus viens otram. Citās komandās nekas tāds netiktu pieļauts. Luiss Hamiltons trasē ir ātrāks, taču sacīkstēs viņš nav tik apdomīgs kā Džensons Batons.”

Salo arī uzskata, ka “Lotus” vienībā komandas biedru starpā īpaši liela cīņa nav gaidāma: “Kimi Raikonenam vajadzētu būt daudz ātrākam par Romēnu Grožānu, kurš pieņemts sastāvā tikai tādēļ, ka viņa menedžeris ir Eriks Buljē.”

Īpaši skarbs Salo viedoklis ir attiecībā pret “Williams” jauno sastāvu: “Domāju, ka šis ir viens no sliktākajiem pāriem. Abi piloti pieļauj kļūdas. Bruno sennam bija dažas labas sacīkstes aizvadītajā gadā, taču slikts čempionāta noslēgums. Pastors Maldonado ir karstgalvis un nedomāju, ka viņam šis būs labs gads. Testpilotam Valteri Botasam ir labas izredzes ieņemt vienu no pamatsastāva vietām.”

Pēdējo sacīksti F1 čempionātā Mika Salo pats aizvadīja 2002. gadā, bet joprojām turpina startēt sportskāru sacīkstēs, 2008. un 2009. gadā 24 stundu braucienā Lemānā iegūstot uzvaru GT2 klasē.

1 KOMENTĀRS

  1. eu. laba ideja interesantam rakstam par pilotiem, kas ir bijuši labi, bet kautkā nav veicies ar karjeras veidošanu… ķipa, kautkas nezinkas ir pietrūcis. Nu kā Haitfeldam, Cultardam, Alezi, tādiem, kuri ir daudz augstāk virs vidējā līmeņa, kur fons maināš no gada uz gadu, bet maķenīt līdz uzvarētājam napavelk.