Pagājušās nedēļas nogalē 25. un 26. februārī norisinājās Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms “Võrumaa talveralli 2012”. Tajā piedalījās vairāk nekā 80 ekipāžas, no tām spēja finišēja 60 spēkrati. Šeit dalību ņēma arī Latvijas ekipāžas, kuras rallijā uzrādīja labus rezultātus. Jānis Vorobjovs izcīnīja otro vietu absolūtajā vērtējumā un N4 klasē, savukārt Jānis Berķis un Edgars Čeporjus izcīnīja uzvaru savā B10 klasē, kurā startē vienas ass piedziņas spēkrati.

“F1LV

Neskatoties uzvaru, ekipāžai Berķis/Čeporjus neizdevās sasniegt mērķi – būt ātrākajiem vienas ass pilotiem visā rallijā. Ātrākus laikus uzrādīja igauņu sportisti. Rallijs kopumā ekipāžai izvērtās satraucošs, jo sacensību beigu posmā pievīla ātrumkārba un sportistiem bija jāsamazina ātrums.

Ekipāžas pilots Jānis Berķis stāsta, ka viņš ir apmierināts ar ralliju: “Mērķi mums neizdevās sasniegt, tomēr uzvarējām savā klasē un ierindojāmies 5 vietā starp vienas ass piedziņas braucējiem, kas arī ir ļoti labs sasniegums. Šeit nedaudz pievīla ātrumkārba – atkal lēca ārā no otrā ātruma, līdz ar to arī samazinājām ātrumu pēdējos ātrumposmos un braucām uzmanīgāk. Bet tā kā pirmajos “dopos” bijām iekrājuši pietiekami lielu pārsvaru, varējām atļauties braukt lēnāk. Patiesībā, ātrumkārbas problēma mums saglabājās no “Sarmas” rallija. Bijām jau pasūtījuši detaļas, tomēr tās atnāca tikai piektdien, ” pilot stāsta par piedzīvojumiem trasē.

Pilots stāsta, ka ir viņiem ir bijusi ļoti laba klase, kurā startēja vienpadsmit piloti: “Jā braucot uz Igauniju nezinājām kādā klasē brauksim, tomēr atbraucot uz vietas konstatējām, ka ar klasi viss ir kārtībā. Aprunājāmies ar vietējiem braucējiem, kuri stāstīja, ka šajā klasē turpmāk plāno braukt vēl vairāki spēcīgi braucēji. ”

Tuvākās sacensības, kur sportisti plāno braukt būs rallijsprints “Kalnamuiža 2012”, kuras norisināsies maija sākumā: “Šogad, kā jau iepriekš esmu teicis, brauksim kur vien būs iespējams, lai kompensētu pagājušā gada neveiksmes. Pozitīvi ir tas, ka rallijsprintā tiek izcīnīts nevis kauss, bet gan čempiona tituls. Kā arī šeit startē vairāki spēcīgi braucēji, kuri nestartē Latvijas kausa izcīņā. Kopumā šogad bez Kalnamuižas startēsim vēl rallijsprintā “Gulbis 2012″”, par saviem tuvākās nākotnes plāniem stāsta sportists.

Kopumā šī sezona ekipāžai Berķis/Čeporjus ir izdevusies ļoti veiksmīga no četrām sacensībām, kurās viņi ir startējuši trijās ir izcīnītas uzvaras un vienās otrā vieta. Arī turpmākajās sacensībās sportisti noteikti cīnīsies par godalgām.

Sportistus šogad atbalsta: N&J, Latvijas Avīze, CocaCola, CreditOn.lv, Molips, Guilty un motoru sporta portāls NORDSPEED.COM.