Starp 57 ekipāžām, kas apstiprinātas pasaules rallija čempionāta ceturtajam posmam Portugālē, atrodami arī Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Viņi aizvadīs pirmo “Rally Class” ieskaites posmu šajā gadā, startējot ar “Subaru Impreza STR12”.

Divkārtējais Latvijas čempions N4 klasē Andis Neikšāns iepriekš sacensībās ar šādu “Subaru” nav bracis un mašīna visu sezonu tiks īrēta no “Symtech Racing”, kas speciāli šai WRC ieskaites klasei sagatavojušas pilnīgi identiskas automašīnas. Pirmais posms startēs 29. martā Portugālē, bet pārējie posmi notiks Grieķijā, Vācijā, Itālijā, Francijā un Spānijā.

Jau apstiprinātajā dalībnieku sarakstā redzams, ka “Rally Class” ieskaitē pirmajā posmā startēs sešas ekipāžas. Neikšāna tiešie konkurenti Portugālē būs igaunis Sanderss Pārns, itālis Lorenco Bertelli, meksikānis Rikardo Trivinjo, ukrainis Jurijs Protasovs un indietis Rifats Sungkars.

Pārns februārī izcīnīja piekto vietu rallijā “Sarma”, bet pasaules čempionātā uz starta līdz šim izgājis divreiz. Bertelli pasaules čempionāta pomsos redzēts četras reizes, turklāt šogad jau startējis Montekarlo rallijā. Viņa stihija, kā jau daudziem dienvidniekiem, viennozīmīgi ir asfalts. Trivinjo statistika ir iespaidīgāka – 26 sacīkstes PČ, turklāt pagājušās nedēļas nogalē viņš ar WRC mašīnu Meksikas rallijā izcīnīja desmito vietu! Protasovs pasaules čempionātā aizvadījis trīs rallijus, bet Sungkars līdz šim brauca dažādās sacīkstēs Āzijā un Okēanijā.

Tuvojoties Portugāles rallijam, sniegsim sīkāku informāciju par “Rally Class” čempionātu un tā dalībniekiem.