Vitālijs Petrovs uzskata, ka šobrīd visvairāk apmaksātais F1 pārstāvis Fernando Alonso, pēc būtības arī startē čempionātā par sponsoru naudu.

Sevišķi pēdējā laikā daudz tiek runāts par to, ka tikai neliela daļa Formulā 1 saņem reālu algu, kamēr pārējie piloti tikuši uz starta vien pateicoties dāsniem sponsoriem, kas nopirkuši vietu kādā no komandām, kas pašas nav tik bagātas, lai varētu atļauties dārgus un talantīgus braucējus. Petrovs, kurš nesen “Caterham” komandā nomainīja pieredzējušo Jarno Trulli, tiek pieskaitīts pie tiem, kuri startē pateicoties sponsoru naudai.

“Neredzu atšķirību starp sevi un Alonso,” intervijā laikrakstam “La Stampa” pavēstījis Petrovs. “Nevienam nav noslēpums, ka viņu finansiāli atbalsta “Ferrari” komandas sponsors “Santander” banka. Šajā čempionātā jebkurā gadījumā tu nokļūsti sava talanta dēļ. Dzīve ir grūta!”

27 gadus vecais Petrovs arī izteicis līdzjūtību Trulli par zaudēto vietu komandā un to, ka tik negaidīti vismaz uz laiku nācies beigt karejeru Formulā 1. Tāpat krievu pilots, kurš parasti runā atklāti, atzīst, ka iegūt draugus šajā čempionātā ir neiespējami, kamēr sportista sajā rakstā minētie komentāri noteikti radīs pret viņu nepatiku nevienam vien itāļu līdzjutējam.

Petrovs pats savulaik dzīvoja Itālijā un par šo valsti šo to var pateikt. Krievs neslēpj, ka itāļiem ir “lielisks ēdiens un meitenes”, taču pavisam sliki junioru čempionāti, kamēr “itāļu pilotiem pietrūkst kaisles” pret autosportu. Tāpat Petrovs kritizē “Ferrari” prezidenta Lukas di Montedzimolo izteikumus, ka aerodinamikas speciālistu loma šodienas Formulā 1 ir pārāk liela.  “Ja tu nevari uzvarēt, ir viegli par kaut ko sūdzēties,” viņš saka.

Petrovam arī savs viedoklis par sievietēm autosportistēm: “Viņām nav fizisko dotību braukt Formulā 1 un tāpat viņas nav gatavas tik lieliem ātrumiem. Taču dzīvē viss ir iespējams…”

1 KOMENTĀRS

  1. Atšķirība ir tāda, ka Alonso ir nonācis F1 talanta dēļ, kamēr Petrova niecīgajam talantam nav nekāda sakara ar viņa nokļūšanu F1 – tikai un vienīgi krievu miljoni. Īstais salīdzināja sevi Alonso…

  2. Es saprotu ko Viķka ir gribējis pateikt, un zināma daļa taisnības jau viņam ir.Pēc finansēšanas modeļa gan viņa gan Alonso startu pēc būtības apmaksā sponsori. Bet ar to arī visa līdzība beidzas un sākas atšķirības. Pirmkārt, naudas daudzums. 🙂 Otrkārt, veids kā zināms naudas daudzums nonāk pilota kabatā. Alonso tomēr ir līgums ar komandu. Līdz ar to iznāk tā, ka, ja Sponsors maksā, tad komandai ir tikai transfer funkcija. Bet, ja sponsors pārstātu maksāt, tad nāktos piķot pašiem :). Es nezinu cik Alonso ir ierobežots reklāmas līgumu slēgšanā ar citām pusēm, bet nu kaut kas jau atlec arī no tā. Un šajā pozīcijā potenciāls noteikti ir pavisam citā līmenī kā Viķkam. Un man liekas, ka Alonso tagad spētu dabūt līgumu arī bez sponsoriem, bet Viķkam ar visiem sponsoriem pagrūti gāja 🙂

  3. nezinu kā jums, bet man patika Petrova sniegums pagājušogad! 🙂 Pat pjedestālu izcīnīja! 🙂 BIja pietiekami agresīvs utt.. Tā kā manuprāt, šis nav no tiem gadījumiem, ka TIKAI dēļ sponsoriem dabūja vietu komandā.. Vot par dažiem citiem jaunajiem gan varētu pastrīdēties…