Jau pāris dienas pēc finiša Melburnā, piloti ieradās Malaizijā, lai sāktu gatavošanos nākamajam čempionāta posmam.

Malaizijas GP pilotus sagaida ne tikai smagi apstākļi: liels karstums un augsts gaisa mitrums, bet arī pietiekami sarežģīta trase. Sepangas aplis ir viens no pirmajiem Hermana Tilkes veidojumiem un joprojām tiek uzskatīts par vienu no veiksmīgākajiem.

Divas garas taisnes ar sekojošiem lēniem līkumiem nodrošina labas padzīšanas iespējas, savukārt ātrajos līkumos lielu lomu spēlē mašīnas piespiedējspēks. Turklāt Malaizijas GP ir prasīgs ne tikai pret pilotiem, bet arī tehniku, jo pēdējos piecos gados 17% no formulām nav sasniegušas finišu – visbiežāk problēmas rodas ar dzesēšanas sistēmu karstajos laika apstākļos.

Šogad Sepangas trasē būs viena DRS aktivizācijas zona sacīkstes laikā un tā atradīsies starta finiša taisnē, uzlabojot iespējas apdzīt pirms pirmā līkuma. Interesanti, ka laika kontroles punkts DRS aktivizēšanai atrodas 200m pirms pēdējā trases pagrieziena, kur piloti traucas ar septīto pārnesumu pilnā ātrumā – šajā vietā pilotam ir jābūt 1 sekundi aiz priekšā praucošā, lai iegūtu tiesības nākamajā taisnē pacelt antispārna sekciju.

Arī šajā nedēļas nogalē lielākais jautājums būs par to, kad (nevis vai) sāks līt lietus, jo Sepangas apkārtē lietus līst katru dienu un turklāt ļoti nopietni. Lietus apstākļos sacīksti aizvadīt nav iespējams. Tā 2009.gadā pēc spēcīga tropu lietus sacīkstes tika pārtraukta un tā arī neatsākās, jo pamazām iestājās tumsa – Džensons Batons tika pasludināts par uzvarētāju, bet saņēma tikai pusi no punktiem.

“Pirelli” 3D video par Sepangas trasi

Malaizijas GP uzvarētāji

2011 Sebastians Fetels, Red Bull-Renault *
2010 Sebastians Fetels, Red Bull-Reault
2009 Dzensons Batons, Brawn-Mercedes *
2008 Kimi Raikonens, Ferrari
2007 Fernando Alonso, McLaren-Mercedes
2006 Džankarlo Fisikella, Renault *
2005 Fernando Alonso, Renault *
2004 Mihaels Šūmahers, Ferrari *
2003 Kimi Raikonens, McLaren
2002 Ralfs Šūmahers, Williams-BMW
2001 Mihaels Šūmahers, Ferrari *
2000 Mihaels Šūmahers, Ferrari *
1999 Edijs Irvains, Ferrari

* Uzvara no pole position