Latvijas ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals pēc aizvadītās pirmās dienas Portugāles rallijā atrodas tikai trešajā vietā “Rally Class” vērtējumā.

No pašreizējā klases līdera Jurija Protasova mūsējie atpaliek jau vairāk kā piecas minūtes, taču tas izskaidrojams ne ar slikto sniegumu, bet gan tehniskajām problēmām. Trīs nakts ātrumposmus Neikšāns bija spiests braukt ar tuvajām ugunīm.

“Papildgaismu pieslēgums sabojāja elektrību,” komanda ziņo savā “Twitter” kontā. “Nevarēja iedarbināt mašīnu, bija sadedzināta sistēma. Dopos bija tikai tuvās standarta gaismas. Lija lietus, salona ventilācija nedarbojās, priekšējais stikls pilnībā aizsvīdis.”

Kopējā ieskaitē Neikšāns/Dzirkals ieņem 37. pozīciju.

Savukārt sacensību vadībā pēc četriem “dopiem” atrodas “Ford” pilots Jāri-Mati Latvala, kurš tikai par 2.6 sekundēm apsteidz komandas biedru Peteru Solbergu, savukārt Miko Hirvonens no “Citroen” pašlaik trešajā vietā, piecas sekundes aiz līdera. Augsto ceturto vietu ieņem igaunis Ots Tanaks, kurš pašlaik 15.7 sekundes aiz Latvalas.

Jāpiemin, ka Solbergs uzvarēja divos ātrumposmos, bet Latvala un Tanaks bija ātrākie pārējos.

Savukārt smagu avāriju piedzīvoja pašreizējais pasaules čempions Sebastians Lēbs, kurš izlidoja tālu no trases. Viņa “Citroen” vairs nav labojams un sacensības ekipāža neturpinās.

Portugāles rallija rezultāti pēc 4. ātrumposma

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Jari-Matti Latvala Ford 25:04.6
2. Petter Solberg Ford + 2.6
3. Mikko Hirvonen Citroen + 5.0
4. Ott Tanak M-Sport Ford + 15.7
5. Thierry Neuville Citroen Junior + 34.0
6. Mads Ostberg Adapta Ford + 53.3
7. Evgeny Novikov M-Sport Ford + 1:02.9
8. Jari Ketomaa Autotek Ford + 1:15.0
9. Hayden Paddon ASM Skoda + 1:39.6
10. Dennis Kuipers M-Sport Ford + 1:47.1