Latviešu Anda Neikšāna un Pētera Dzirkala ekipāža pēc Portugāles rallija otrās dienas pakāpusies uz otro vietu “Rally Class” ieskaitē un 30. pozīciju absolūtajā vērtējumā.

Pasaules rallija čempionāta ceturtā posma otrā diena lietus dēļ izvērtās patiesi dramatiska. Notika tikai trīs no plānotajiem sešiem ātrumposmiem, jo pārējie kļuva neizbraucami, taču Neikšānam/Dzirkalam, ne bez aizķeršanās, taču izdevās tikt līdz finišam, ko nevarētu teikt par daudziem citiem. “Rally Class” ieskaitē gan noķert Juriju Protasovu pie normāliem apstākļiem diez vai izdosies, jo līderis ir jau vairāk kā septiņas minūtes priekšā, taču vienīgā Latvijas ekipāža šajā rallijā turpina cīņu par iespējami labāku vietu arī N4 ieskaitē.

Tikmēr līderu vidū notika vairākas drāmas. Jau pirmajā piektdienas “dopā” izstājās “Ford” pilots Jāri-Mati Latvala, kurš tobrīd atradās vadībā, jo soms nespēja noturēties uz slidenā ceļa, kurš pa nakti bija pamatīgi pielijis. Uz pirmo pozīciju pakāpās viņa komandas biedrs Peters Solbergs, taču norvēģis avarēja jau nākamajā ātrumposmā, vadību atdodot Miko Hirvonenam no “Citroen”. Izstājās arī WRC piloti Ots Tanaks un Tjerī Noivils. Visos trīs notikušajos “dopos” uzvarēja “Prodrive Mini” komandas pilots Danijs Sordo, kurš trasē devās pirmais, bet pēc neveiksmes pirmajā dienā šobrīd atrodas ārpus pirmā desmitnieka.

Tas pamatīgi sagrozījis sacensību kopvērtējumu, kur tagad Hirvonenam ir 36 sekunžu pārsvars pār Jevgēņiju Novikovu, bet vēl piecas sekundes atpaliek Madss Ostbergs. Ja ne drāmas turpinājums, tad starp šiem pilotiem arī tiks noteikts uzvarētājs, jo visi pārējie atpaliek vairāk par trim minūtēm.

Portugāles rallija kopvērtējums pēc 7. ātrumposma

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Mikko Hirvonen Citroen 1:20:01.7
2. Evgeny Novikov M-Sport Ford + 36.3
3. Mads Ostberg Adapta Ford + 41.8
4. Patrik Sandell Prodrive Mini + 3:07.2
5. Martin Prokop Czech Ford + 3:25.8
6. Nasser Al-Attiyah Qatar Citroen + 3:46.9
7. Peter van Merksteijn Jr Van Merksteijn Citroen + 3:50.8
8. Dennis Kuipers M-Sport Ford + 4:41.1
9. Sebastien Ogier VW Skoda + 5:45.1
10. Jari Ketomaa Autotek Ford + 5:52.3