Portugālē noslēdzoties pasaules rallija čempionāta (WRC) ceturtā posma trešajai dienai, jau uz augsto trešo vietu N4 klasē pacēlusies Latvijas ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals.

Pēc dramatiskiem notikumiem pārbagātās sacensību otrās dienas, sestdienas seši ātrumposmi izvērtās krietni mierīgāki. Absolūtajā ieskaitē Neikšāns/Dzirkals pacēlušies no 30. uz 24. pozīciju, savukārt “Rally Class” vērtējumā joprojām ieņem otro vietu, ar vairāk kā septiņu minūšu deficītu līdz Jurijam Protasovam.

“F1LV

Taču svarīgākais, ka visas N4 klases ieskaitē Neikšāns jau augstajā trešajā vietā. Arī šeit līderis ir ukrainis Protasovs, bet otro vietu ieņem portugālis Migels Barbuša, kurš ir tikai 5.3 sekundes priekšā Neikšānam.

Jāpiemin arī, ka Neikšāns šobrīd būtu N4 klases līderis, ja jau sacensību pirmajā dienā nesaņemtu septiņu minūšu un desmit sekunžu sodu. Turklāt sestdienas pēdējos ātrumposmos ekipāžai radās problēmas ar bremzēm.

Tikmēr absolūtajā ieskaitē līderpozīciju saglabā soms Miko Hirvonens no “Citroen” komandas, kurš ievērojami atrāvies no tuvākajiem sekotājiem. Uz otro vietu sestdien pacēlās norvēģis Madss Estbergs, bet uz trešo atkrita krievu braucējs Jevgēņijs Novikovs.

Portugāles rallija rezultāti pēc 16. ātrumposma

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Mikko Hirvonen Citroen 2:43:46.2
2. Mads Ostberg Adapta Ford +1:11.9
3. Evgeny Novikov M-Sport Ford +1:41.2
4. Nasser Al-Attiyah Qatar Citroen +6:10.1
5. Petter Solberg Ford +6:26.5
6. Martin Prokop Czech Ford +6:47.5
7. Dennis Kuipers M-Sport Ford +7:29.8
8. Sebastien Ogier VW Skoda +8:00.2
9. Peter van Merksteijn Jr van Merksteijn Citroen +8:38.7
10. Jari Ketomaa Autotek Ford +11:36.7