Tikai divas nedēļas pirms Bahreinas GP posma arī Deimons Hils ir aicinājis Formula 1 sabiedrību pārdomāt lēmumu par došanos uz revolūcijas plosīto valsti.

Peripetijas ap šī gada Bahreinas GP norisi sākā uzreiz pēc tam, kad šis posms nenotika arī pagājušā gadā. Lai dotu laiku Bahreinas Karaļnamam situāciju noregulēt, posms tika pārcelts uz vēlāku laiku un ieplānots 22.aprīlī. Tomēr tuvojoties šim datumam, proporcionāli pieauga arī bažas par posma atcelšanu pat neskatoties uz Bernija Eklstona it kā pārliecinošajiem apgalvojumiem, ka ‘viss ir kārtībā’.

Vēl rudenī 1996.gada F1 čempions Deimons Hils kopā ar FIA prezidentu Žanu Todu apmeklēja Bahreinu, lai uz vietas pārliecinātos par situāciju. Pēc tās vizītes Hils pārliecinoši deklarēja, ka Manamā viss ir mierīgi un valsts ir gatava atkal uzņemt Pasaules mēroga sacīkstes. Tomēr pēc pēdējiem notikumiem, kad nemieru laikā sestdien tika nogalināts 22 gadus vecs jaunietis, arī Hils ir mainījis savu nostāju.

“Tagad situācija ir citāda,” paziņoja Deimons Hils intervijā “The Guardian”. “Protesti nav pierumuši un tie pat var kļūt vēl apņēmīgāki un pārdomātāki. Situācija ir satraucoša. Vispirms mums jāizvērtē, kāda būs cena par to, ka mēs aizvadīsim šo posmu. Tas nāks par sliktu arī Formulai 1, ja nāksies ieviest kara stāvokli, lai tikai aizvadītu šo posmu.”

Hils intervijas turpinājumā atzīst, ka viņš neaicina vienkārši atcelt sacīksti, bet gan aicina FIA un FOM izvērtēt visus par un pret gan no valsts interesēm, gan no Formula 1 interesēm.

“Ja mēs nolemjam tur doties, tad mēs dosimies visi un būsim vienoti,” turpināja Hils. “Tomēr mums jāņem vērā, ka Bahreinas tautai joprojām ir liela sāpe, dusmas un spriedze. Tie nav daži huligāni ar ‘Molotova kokteiļiem’ – 100’000 cilvēku neizietu ielās riskēt ar dzīvību, ja tam nebūtu nozīmīgs iemesls. Tāpēc ļoti būtiski ir atbildēt uz jautājumu: vai Formula 1 ir gatava iesaistīties šajā karā tikai finansiālu apsvērumu dēļ, kamēr cilvēki apdraud savu dzīvību un dodas protestēt pret šo posmu?”

Tuvākajās nedēļās ziņas par Bahreinas posma iespējamo norisi vai atcelšanu noteikti kļūs tikai vairāk. Tāpēc F1 līdzjutējiem arī ir jānodefinē sava nostāja un jābūt gataviem, ka ceturtais čempionāta posms var nenotikt un otro reizi 20 sacīkšu vietā tiks aizvadītas tikai 19. Tas var kļūt par šīs sezonas lielāko skandālu, kā F1LV EMAG marta numurā minēju rakstā “Skandāls Karaliskajās sacīkstēs”.

1 KOMENTĀRS

  1. ‘karaļnams’ pagaidām var vien tikai savu drošību nosargāt. Ja tīmi glamūrajās motormājās saliek kojas trīs stāvos, un saudīti pieskapē kādu airborno brigādi no KKMC, eskortam no lidostas uz trasi un atpakaļ, tīmi personālsastāvu tur “kazarmu stāvoklī”, dzīvojot trasē, tad, iespējams kaut kāda drošība iespējama.
    Tikai skatītājus arī tad nāksies piegādāt no valdīšanai lojāliem ‘darba kolektīviem’, tipa kā Rīgas Satiksme rižkas dumai tagad ir. Citādi dikti neglīti izskatīsies Grand Prix pie tukšām tribīnēm.