Kompānija “Group Lotus” turpmāk vairs nebūs “Lotus” komandas sponsors, taču savu vārdu Kimi Raikonena pārstāvētā vienība vismaz tuvālajos gados nemainīšot.

Vēl pagājušajā sezonā “Lotus” vārdu nesa komanda, kas tagad pazīstama ar nosaukumu “Caterham”, taču tiesas ceļā tika panākts, ka sākot ar 2012. gadu “Lotus” vārdu nesīs cita komanda, kas savukārt iepriekš bija zināma ar nosaukumu “Renault”. Par komandas sponsoru kļuva Malaizijas autoražotājiem “Proton” piederošā kompānija “Group Lotus”, taču tagad finansiālā atbalstīšana pēkšņi ir beigusies, vēsta britu izdevuma “Autosport” rīcībā esošā informācija.

Pašlaik “Lotus” komanda pieder Luksemburgā bāzētajai kompānijai “Genii Capital”, kamēr “Group Lotus” bija vien komandas sponsors. Tagad parādījusies informācija, ka “Genii Capital” varētu kļūt arī par “Group Lotus” īpašniekiem, taču skaidri nekas vēl nav zināms. Nav arī zināms kā sponsora zaudēšana ietekmēs “Lotus” komandas nākotni.

“Lotus” vienība pierādījusi, ka jaunā mašīna, kas apgādāta ar “Renault” motoru, ir visai ātra, taču šīs F1 sezonas sākums nav padevies izcils – Kimi Raikonenam pirmajos divos posmos Austrālijā un Malaizijā septītā un piektā vieta, bet Romēnam Grožānam abās sacīkstēs izstāšanās. Komandu vērtējumā “Lotus” ieņem piekto vietu.

1 KOMENTĀRS

  1. atceros bija diezgan sarežģīta un piņķerīga shēma, kā saprast kurš Lotus ir kurš. Tagad atkal ķīselis. Vienīgi saprotu, ka automašīnas “Proton” izskatās kā 1:1 mitsubishi colt (pats esmu redzējis) un tās ražo kautkur āzijā.

  2. Da viņi tur visi ir kārtīgi aptaurēti. F1 komandu ar Lotus vārdu izveidoja Tonijs Fernandess. Pēc tam kaut kādi loši no Group Lotus izdomāja apmest Fernandesu, atņēma viņam komandas vārdu un sāka sponsorēt citu komandu. Pilnīgs murgs. Tā ka īpaši nepārsteidz viņu aiziešana, īstenībā jau bija sagaidāma.

    Tikai nav saprotams, kāpēc FIA visam tam cirkam piekrīt. Gan nosaukuma atņemšanai Team Lotus, gan Renault komandas pārdošanai Genii, par spīti tam, ka bija nopietns piedāvājums no Prodrive. Man liekas, aiz to Renault-Lotus-Genii pasākumu stāv pats Eklstons, kurš tur kaut ko ir ieguldījis un tagad rausta visus, lai pats sveikā tiktu ārā.

  3. Patiesībā jau komandu ar Lotus vārdu izveidoja leģendārais Kolins Čepmens un šī vienība beidza pastāvēt 1994.gadā. Viss, kas te notiek šodien ar un ap Lotus nosaukumu, ir trula ākstīšanās. Es, piemēram, vispār necenšos pārslogot smadzenes, iedziļinoties, kas tie visi par lotusiem-šmotusiem un, kādiem indivīdiem vai kompānijām nemitīgi labpatīkas ņemties ap šo brendu.

    • Diezgan interesanti. Tas līgums ar Proton jau ir tāds pats, kā toreiz bija ar krieviem. Nezinu, kā viņi toreiz atmudžinājās vaļā no mūsu austrumu kaimiņa un vai vispār vaļā tika? Pēc manam domām sanāk, ka šoreiz apmetīs pašu Lopezu un varbūt vēl kādu. Jo no naudas plūsmas viedokļa nekādas dižās izmaiņas nav.

  4. diezgan stulbi īstenībā. GroupLotus pārdots kautkādiem fruktiem kas par F1 nekad nav nekādu interesi izrādījuši, Team Lotus vārds laikam pārdots GL, sviests kautkāds, kas ta īsti ir tiesīgs nest Lotus vārdu ? vai varbūt Tonijs to pārdeva Lopezam ?????????? Lielā biznesa tumšie ūdeņi…