Ja projektam izdosies piesaistīt nepieciešamo finansiālo atbalstu, jau 2013. gada sākumā Latvijā notiks viens no pasaulslavenā “Intercontinental Rally Challenge” (IRC) rallija čempionāta posmiem, ziņo laikraksts “Kurzemes Vārds”.

Iespējamais šo sacensību rīkotājs, biedrība “RA Motosport”, ar Raimondu Strokšu priekšgalā, ceturtdien vērsās Liepājas pašvaldībā ar lūgumu šim mērķim piešķirt 70 tūkstošus latu. Kā vēsta laikraksts, tad pagaidām Strokša teikto deputāti tikai pieņēmuši zināšanai, taču debatēs par projektu izteikušies pozitīvi. Atbilde no viņiem tiks gaidīta līdz aprīļa beigām, bet tas, vai IRC posms Latvijā notiks, kļūs zināms jūnijā.

“F1LV

Strokšs apgalvo, ka IRC posms uz Liepāju no ārvalstīm varētu piesaistīt aptuveni 15 tūkstošus cilvēku, pārpildinot Kuzemes viesnīcas un sniedzot kā reģionam, tā valstij milzīgu reklāmu. Kā zināms, tad IRC čempionātu tā norises laikā ik vakaru detalizēti atspoguļo pazīstamais TV kanāls “Eurosport”, to noskatās daudzi miljoni cilvēku visā pasaulē, turklāt čempionāta popularitāte turpina augt.

Ja plāns tiks īstenots, rallijs risināsies janvāra beigās vai februāra sākumā un atklās IRC čempionāta sezonu. Bez tam, tas varētu kļūt par pirmo īsto ziemas ralliju čempionāta vēsturē!

Raimonds Strokšs ar līdzīgu lūgumu par finansu piesaisti drīzumā plāno vērsties arī Ventspils pašvaldībā. Ļoti iespējams, ka sacensības notiks gan Liepājas, gan Ventspils apkaimē, taču vēl nav skaidrs, kāds būs tā nosaukums. Tieši no nosaukuma varētu būt atkarīgs tas vai šo pilsētu pašvaldības piešķirs līdzekļus sacensību rīkošanai.

“Būtiski, kāds būs sacensību nosaukums – vai Liepājas/Ventspils rallijs vai Ventspils/Liepājas rallijs,” pauž Liepājas deputāts Ivars Kesenfelds. “Galvenā vērtība ir nosaukumā!”