Kamēr Niko Rosbergs ir ļoti priecīgs par pirmo izcīnīto uzvaru un pārsteigts par ātrumu Šanhajas trasē, Mihaels Šūmahers atzīst, ka uz mehāniķi, kas izbojāja viņam sacīksti, neesot dusmīgs.

Jau ziņots, ka Niko Rosbergs sestdien pirmo reizi karjerā ieguva “pole position”, bet šodien Ķīnas GP izcīņā ar 111. mēģinājumu beidzot izcīnīja pirmo uzvaru F1 sacensībās, reizē atnesot arī “Mercedes” rūpnīcas komandai pirmo uzvaru kopš 1955. gada. Rosbergs atradās vadībā visu sacīksti, izņemot apļus, kad ātrāk par citiem devās kādā no diviem pitstopiem.

“Sajūta ir fantastiska,” viņš izteicās preses konferencē pēc sacensībām. “Esmu ļoti laimīgs un sajūsmināts. Bija nepieciešams ilgs laiks, lai to sasniegtu. Nemaz necerējām, ka šodien būsim tik ātri. Zinājām, ka mums ir labas iespējas cīnīties par pirmajām vietām, bet nedomājām, ka būsim tik ātri. Paldies komandai par smago darbu un uzlaboto mašīnas regulējumu. Pirmajos divos posmos ātrums sagādāja problēmas, bet šeit viss bija kārtībā.”

Krasi pretējas sajūtas ir Rosberga komandas biedram Mihaelam Šūmaheram, kurš pirmo reizi kopš atgriešanās Formulā 1 startēja no pirmās rindas. Atrazdamies otrajā pozīcijā, Šūmahers bija spiests izstāties pēc pirmā pitstopa, kad 15. aplī atklājās, ka viens no riteņiem nav kārtīgi pieskrūvēts. Komanda jau sodīta ar 5000 eiro par drošības noteikumiem neatbilstošu sava pilota izlaišanu trasē.

“Trešajā līkumā atklāju, ka kaut kas nav kārtībā ar priekšējo labo riteni,” intervijā BBC atklāja Šūmahers. “Sestajā līkumā jau parādījās dūmi un bojājumi, tādēļ izlēmu, ka labāk apstāties, lai nenodarītu mašīnai vēl lielāku skādi. Nekādu sliktu sajūtu nav. Jūtu līdzi mehāniķim, kas tagad droši vien jūtas vainīgs, taču tā ir daļa no spēles.”

Sezonas kopvērtējumā situācija pagaidām pieticīga. Rosbergs punktus ieguva pirmo reizi un pagaidām ir sestais, bet Šūmahers var lepoties tikai ar vienu punktu, kas dod 17. pozīciju. “Mercedes” komandu ieskaitē pašlaik piektā.

1 KOMENTĀRS

  1. ar nepacietiibu gaidu arii Shuumahera pirmo uzvaru Mercedes sastaavaa. izskataas ka sudraba bultas beidzot ir liimenii.

    iespeejams ka shaads sniegums ir saistiits ar Kjiinas GP specifiku- divaam garaam taisneem kur Mersha motors var paveerties un pilniibaa izpausties. arii saliidzinoshi zemaa gaisa un trases temperatuura iespeejams paliidzeeja riepas ilgaak dziivas saglabaat. tad jau redzeesim kaa buus taalaak…

  2. vai Putniņa kungam ir kas sīkāk zināms, kādi sodi par šādām lažām ir komandu iekšienē? Jo, viens, ir ko pasaka Šumahers presei, bet reāli, kas ir sapulcē? jo Mercedes investē miljonus, lai reklāma ripotu, bet tad vienam kautkas samisējas. Tas mehāniķis tiek atlaists (skatītāji TV to nepamanīs), jeb viņam nesamaksā algu? būtu forši, ko uzzināt. Padies.