Svētdien, 22. aprīlī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notiks Latvijas dragreisa čempionāta pirmais posms “Discomania Drag Meeting 2012”, kas vienlaikus būs arī Biķernieku trases atklāšanas pasākums, informē projekta vadītāja Ilze Fridrihsone.

Sacensībās varēsim skatīt gan Baltijas ātrākos dragreisa auto, gan drifta meistaru šovu, kā arī notiks vēl neredzēta sacensība – dragreisa čempionu spēkratus trasē izaicinās radio vadāmie “offroad” modeļi.

Autosporta sezonas atklāšanas svētkos skatītājus priecēs gan krāšņi šovi, gan jautras atrakcijas visai ģimenei, kā arī notiks vēl neredzēta sacīkste – dragreisa čempionus 201 metra garajā trasē izaicinās gandrīz vai rotaļu mašīnas – radio vadāmie “offroad” modeļi, kuru konstruktori ir pārliecināti, ka ātrumā pārspēs 1000 zirgspēku sacīkšu automašīnas! Jāpiebilst, ka “RcOffroad” sacensībās piedalās 1/5 izmēra benzīna, 1/8 izmēra “Nitro” un “Elektro” klases modeļi. “RcOffroad” modeļi sacensību režīmā attīsta ātrumu līdz 60-70 km/h, kas tiek sasniegts nieka 3-4 sekundēs!

22. aprīlī atsāksies arī pašu ātrāko sportistu cīņa par sekundes simtdaļām! Mārim Ozoliņam un EVO PROSPEED pēc neliela pārtraukuma izaicinājumu metīs neviens cits kā pasaules ātrākā “Audi” īpašnieks Ilmārs Zausajevs un “ILMS Motorsports” komanda, kura uz Biķerniekiem ieradīsies ar trim speciāli dragreisam sagatavotām automašīnām – “Audi Carbon Destroyer”, “Audi Carbon Destroyer Jr.” un “Chevrolet Corvette”!

“Visi spēkrati ir ieguvuši nelielus tehniskus uzlabojumus, un skatīsimies, kas no tā visa iznāks,” stāsta Ilmārs. “Cerams, ka pagājušā gada pauze būs devusi tikai un vienīgi plusus. Mēģināsim iekarot augstākos pakāpienus uz pjedestāla un uzstādīt jaunus rekordus. Viegli nebūs, bet mēs esam apņēmības pilni un centīsimies sasniegt nospraustos mērķus.”

Arī Māris Ozoliņš ir gatavs cīņai: “Mašīna ir atvieglināta un pārveidota izturīgāka, lai vairs nerastos tehniskas problēmas. Esmu gatavs startam, lai aizstāvētu čempiona titulu!”

Tiesa, viņiem nopietnu konkurenci solās sagādāt Normunds Lācis ar sarkano EVO, kurš visu ziemu ir rūpīgi strādājis pie uzlabojumiem. Tikpat aizraujoša solās būt arī cīņa par uzvarām gan citās PRO klasēs, gan arī  “Street” ieskaitē, bet pēc finālbraucieniem – jau tradicionālais “Rubbers riepu kūpināšanas šovs”, kurā uzvarētāju ar savām ovācijām noteiks paši skatītāji.

2012. gadā kopā notiks pieci Latvijas dragreisa čempionāta posmi. Sezonas otrais posms (402m) notiks Igaunijā, Tartu lidlaukā 9. un 10. jūnijā, trešais (201 m) un “Moto Dragrace Cup 2012” – 22. jūlijā Biķerniekos, bet ceturtais posms (402m) notiks 26. augustā Liepājā. Lielais sezonas noslēgums paredzēts 2. septembrī, kad jau otro reizi Latvijā notiks arī Igaunijas dragreisa čempionāta noslēgums, kurā piedalīsies Igaunijas un Somijas ātrākie dragsteri.

Ieeja pasākumā no plkst. 13:00. Biļešu cenas no 4 līdz 6 lati pieaugušajiem, bērniem no 7 līdz 14 gadu vecumam 2 lati (uzrādot skolēnu apliecību).