Bernijs Eklstons ir paziņojis, ka Francijas GP atgriešanās Formula 1 kalendārā ir pilnīgi droša – vienošanās esot panākta.

Pēc Bahreinas GP posma parādījās informācija, ka visas iesaistītās puses attiecībā uz Francijas GP pievienošanos kalendāram beidzot ir vienojušās. Tas nozīmē, ka organizatoru puse ir nodrošinājusi arī trūkstošo (2 miljoni Eiro) dalības makas daļu.

“Darījums ir noticis,” Eklstons apstiprināja franču “L’Equipe”. “Mēs ar sporta ministru Deividu Duljē jau otrdien manā ofisā vienojāmies par finansiālo pusi. Vēl palikušas dažas formalitātes par pušu atbildību. Taču man nav šaubu, ka visi dokumenti tiks parakstīti.”

Informācija liecina, ka Francijas GP, kas notiks Eklstona kompānijai piederošajā Pola Rikāra trasē, risināsies ik pa pāris gadiem uz maiņām ar Beļģijas GP posmu Spa trasē. Tas nozīmē, ka 2013.gadā notiks Francijas GP, bet Beļģijas posmu kalendārā redzēsim tikai 2014.gadā.

Atgādinām, ka pēdējo reizi Francijas GP notiks 2008.gadā Maņikūras trasē, bet Pola Rikāra trasē Formula 1 sacīkstes risinājās līdz 1989.gadam.

Vairāk par leģendāro Pola Rikāra trasi Francijas dienvidos un par unikālo tās konfigurāciju (1,8 kilometrus gara taisne) varēsiet lasīt EMAG.F1.LV maija numurā.

1 KOMENTĀRS

  1. Pēc vizuālā noformējuma tur tikai uzņemt bernu kino ar komiksu varoņiem 😀
    Interesanti, kuru konfigurāciju paredzēts izmantot? Varētu jau arī garo, jo tagad ir sataisīts pietiekoši daudz trulu lēno līkumu, tā kā mūsdienu bailīgajai F1 sabiedrībai naktī vajadzētu gulēt mierīgi… 😀

  2. it kā jau pozitīva ziņa, ka bernija cirka kalendārā atgriežas Grand Prix termina “vēsturiskā dzimtene”, BET

    no otras puses, ja tas notiek uz vienas patiesi klasiskas trases rēķina, kādu daudz nav palicis, gandrīz vai jāsaka, ka vispār nav palicis, atskaitot varbūt vēl trasi gar “laimētavu” Grimaldi famīlijas valdījumā, diezgan jau dalītām jūtām šitais ir uztverams..

    • Tā viņš ir. Diemžēl mūsdienās nevienu nep…, vai trase ir vēsturiska, leģendāra, skatītājiem tīkama, vai vispār attiecīgajā valstī ir kādas autosporta tradīcijas. Visu nosaka viņa augstība $. Tāpēc mums kalendārs tagad pilns ar visādām Ķīnām, Indijām, Malaizijām, Bahreinām, Singapūrām, Korejām un Emirātiem. Atradušas autosporta valstis. Tas būtu tas pats, ja Pasaules kausu bobslejā rīkotu Kongo, Vanuatu, Urugvajā vai Jamaikā. Lai gan Jamaikai ir tradīcijas… 😀