Mihaels Šūmahers ir atkritis uz otro vietu starp visu laiku bagātākajiem pasaules sportistiem.

“Sunday Times” ik gadu apkopo finansiāli veiksmīgāko sportistu topu, kurā aprēķina visus viņu ienākumus karjeras laikā kopā. Šogad Mihaels Šūmahers atrodas otrajā vietā un zaudē tikai golferim Taigeram Vudsam.

Šūmahers kopējie karjeras ieņēmumi sastāda $823 miljonus, kamēr Vuds nopelnījis $869 miljonus. Abi ir ievērojami atrāvušies no sekotājiem, jo trešajā vietā ir Maikls Džordans ar $515 miljoniem, bet tālāk seko Rodžers Federers ($316m) un Deivids Bekhems ($258m).

TOP20 sarakstā ir vēl divi Formula 1 pārstāvji – krietni aiz pirmā desmita ir Fernando Alonso un Kimi Raikonens, kuru abu karjeras ieņēmumi sastāda ap $160 miljoniem.

Tostarp “McLaren” dueta Luisa Hamiltona un Džensona Batona uzvārdi parādās tikai starp britu pelnošākajiem sportistiem – katram attiecīgi it $89 miljoni un $85 miljoni. Abiem priekšā ir bijušais “Ferrari” pilots Edijs Irvains, kurš savulaik savu algu ieguldīja nekustamajos īpašumos un pieklājīgi nopelnīja – $129 miljoni.

1 KOMENTĀRS

 1. Taigers Vudss… Škiet visnesaprotamākā finanšu veiksme pasaules sporta vēsturē. Jo neskatoties uz to, ka
  – viņš ir melnais balto sportā,
  – viņš pārstāv vienu no skatīšanās ziņā garlaicīgākajiem sporta veidiem,
  – viņa sporta veidā pat neeksistē tradicionālās izpratnes sasniegumi (olimpiskais vai pasaules čempions, kaut kādas superlīgas sezonas kausa ieguvējs utt.),
  – viņš sen kā zaudējis labākā golfera reputāciju,
  – viņa privātā dzīve un personības iezīmes ne tuvu nevar kalpot par piemēru apkārtējiem,
  viņš tomēr ir pats bagātākais.
  Nu, tādā pasaulē dzīvojam – daudz kas balstās uz mākslīgi uzpūstu varoņu glorificēšanas…

 2. Ja runā par Woods un pārējiem, tad viņiem nāk naudiņas no datorspēlēm, šampūniem, bārdas dzenamajiem utt. Un cilvēki pērk tos štruntus. Irvains no tā saraksta ir vienīgais, kurš darbojas kā uzņēmējs.

  Vienalga nesaprotu, kā var ieraut 800 miljonus pa 20 gadiem. Tad sanāk, ka vidēji tie ir 40 miljoni gadā? Bet nu diez vai viņiem tik daudz pieder, gan jau liela daļa ir stipri patērēta.