Šajā nedēļas nogalē MotoGP atgriežas Francijas „Monster Energy Grand Prix”, kur pašreizējais kopvērtējuma līderis Keisijs Stouners mēģinās palielināt savu pārsvaru čempionāta kopvērtējuma tabulā.

Stouners Lemānas trasē turpinās spēkoties ar savu „Repsol Honda” komandas biedru Danī Pedrosu kā arī ar „Yamaha” rūpnīcas komandas pilotu Horhi Lorenco, kuri visi trīs ir bijuši vienīgie piloti šajā sezonā, kuri ir stājušies uz goda pjedestāla. Viņi paši šo situāciju jau ir nodēvējuši par varenāko sāncensību 64 gadu sporta vēsturē, dalot kopīga pjedestāla rekordu jau 16 reizes, kas ir par 4 reizēm vairāk kā jebkurš cits trio iepriekš.

Lemānas trase, kas šajā nedēļas nogalē uzņems MotoGP jau 55. reizi, var piedzīvot jau Stounera 19. pjedestālu šajā trasē.

Savukārt Danī Pedrosa, kurš savā statistikā, Portrugāles „Grand Prix” ierakstīja savi simto pjedestālu karjerā, centīsies izcīnīt savu pirmo uzvaru šajā sezonā trasē, kurā vēl ne reizi nav uzvarējis startējot elites klasē.

Arī „Monster Yamaha Tech 3” komandas pilotu pāris – Kals Kračlovs un Andrea Doviciozo, kuri ir aizvadījušas dažas lieliskas savstarpējas cīņas šajā sezonā centīsies mērķēt uz ko vairāk nekā tikai cīnīties vienam ar otru un iespējams varētu apdraudēt kādu no TOP trijnieka.

„Ducati” pilotu pāris – Valentīno Rosi un Nikijs Haidens, kuriem iepriekšējās šīs sezonas sacensībās nav īpaši veicies, turpinās ieņemto kursu Lemānas trasē ar optimismu pēc Rosi sasniegtās labākā rezultāta šajā sezonā – 7. vieta. Finišējot 26 sekundes aiz Portugāles „Grand Prix” uzvarētāja Keisija Stounera, šis ir bijis tuvākais rezultāts kādam no „Ducati”, kopš Rosi 7. vietas Misano trasē pagājušajā gadā. Tāpat itālis ir saglabājis labas atmiņas par Francijas posmu, kad tika izcīnīta vieta uz pjedestāla pagājušajā gadā šajā trasē.

„Honda” satelītkomandu „San Carlo Honda Gresini” pilots Alvaro Bautista un „LRC Honda” pilots, MotoGP jaunpienācējs Stefans Bradls turpinās vēl vairāk uzlabot savu pārliecinošo sniegumu šajā sezonā, kamēr „Ducati” satelītkomandas „Pramac Racing” pilots Hektors Barbera mēģinās uzlabot savu 10. vietu, kuru izcīnīja Portugālē. Savukārt „Cardion AB Racing” pilots Karels Abrahams, kurš līdz šim šajā sezonā nav finišējis nevienā posmā mēģinās šo statistikas rādītāju mainīt.

Kā jau iepriekš tika ziņots, pēc kreisā atslēgas kaula lūzuma Estorilas trasē, „NMG Mobile Forward Racing” pilots Kolins Edvards Lemānas posmā nepiedalīsies un viņa vietu komandā uz šo posmu ieņems pieredzējušais un bijušais MotoGP pilots Kriss Vermulens.

„Power Electronics Aspar”pilotu pāris – Rendijs de Punjē un Aleiks Espargaro  mēģinās aizstāvēt komandas godu, ņemot vērā, ka šī ir de Punjē mājas trase, kas viņam varētu dot papildus motivāciju.

Otrs „San Carlo Honda Gresini” komandas pilots Mihele Pirro un „Came lodaRacing Project” komandas pilots Danilo Petruci vēlreiz cerēs uz stabilu sniegumu, kamēr „Speed Master” pilots Matia Pasini, „Paul Bird Motorsport” komandas pilots Džeims Elisons un „Avintia Blusens” komandas pilotu pāris Dženijs Hernandezs un Ivans Silva mēģinās saglabāt savu veiksmi un vismaz šajā reizē aizvadīt sacensības līdz galam.

1 KOMENTĀRS

    • Novērtēju Tavu centību, bet – šis raksts gan nav par Rosi, bet gan par gaidāmajām sacensībās Lemānā. Lietderīgāk, manuprāt būtu bijis, ja šo video Tu būtu ievietojis rakstā, par iespējamo Rosi aiziešanu no MotoGP, kuru biju ielicis blogā dažas dienas atpakaļ.:)

  1. Nu nebūsim jau tik piekasīgi – biju to domājis tā – kā saka auras – atmosfēras uzturēšanai, ka, lūk, mūs atkal gaida sacīkste utt …
    Kā ir teicis viens otrs komentētājs Rossi=MotoGP and MotoGP=Rossi … Protams, turēsim cieņā arī visus pārējos, kas čempionātā iesaistīti, bet nu patiesībā ļoti patiesi teikts. Manuprāt, veselai paaudzei Rossi=MotoGP. Esmu taisni no tās paaudzes. Un šobrīd ir krīze ap Rossi un viņa komandu, un īkšķi jātur sevišķi …
    Mēs jau te komentāros savā ziņā tusējam – katrs pieminam savu sāpi, nevis tikai reaģējam uz konkrētu rakstu kā autora asistenti – reaģējam uz tēmu, notikumu …