Mihaels Šūmahers ir atzinis, ka Monako trases drošības standarti nav vēlamajā līmenī, tomēr gandarījums no pilotēšanas šajā ielu trasē atver visus riskus, ar ko jāsastopas pilotiem.

“Monako trase ir ar tikai tai piemītošo raksturu un īpatnībām,” paziņoja Šūmahers pirms nākamnedēļ gaidāmā sestā čempionāta posma leģendārajā ielu trasē. “Uz Monako trasi mēs skatāmies ar lielu ironijas devu, ja paturam prātā, ka pēdējos gados cenšamies ieviest Formulā 1 pašus augstākos drošības strandartus un pievērst uzmanību katram sīkumam. Neskatoties uz to visu mēs labprātīgi esam gatavi jebkurā laikā doties uz Monako.”

“Taču manā skatījumā vienu reizi gadā var izdarīt izņēmumu, turklāt ja runa ir par tādu trasi,” skaidroja Šūmahers, kurš Monako ir izcīnījis piecas uzvaras, bet pēdējo no tām senajā 2001.gadā. “Katru reizi, kad dodos uz Monako, es nevaru vien sagaidīt, kad varēšu izbraukt trasē.”

Pērn Monako GP kvalifikācijas laikā Serhio Peress smagi avarēja izejā no tuneļa un vēlāk bija spiests izlaist divus posmus. Šogad atdalošā barjera pēc tuneļa, kur ietriecās Peress ir pārnesta vairākus metrus tālāk, lai mazinātu smagas avārijas risku.

Tostarp pašam Šūmaheram Monako GP šogad nebūs vienkāršs – pēc sadursmes ar Bruno Sennu Spānijas GP laikā viņam ir piešķirts piecu starta pozīciju sods.

“Protams, zinot, ka es zaudēšu piecas starta pozīcijas, omu neuzlabo, taču tas nozīmē, ka būs jācenšas vēl vairāk kā parasti,” secināja septiņkārtējais pasaules čempions. “Patiesībā es esmu visai pārliecināts, ka mūsu komanda būs konkurētspējīga Monako ielās, jo mašīna tiek attīstīta ar katru posmu. Turklāt lēnā trasē varēs izpausties mūsu mašīnas stiprākās puses.”

1 KOMENTĀRS

  1. Pensionārs atkal sāk kunkstēt par drošību. Nu ja nepatīk, lai iet un rušinās mazdārziņā.

    Atmiņā atausa Monzas sacīkste, kurā MS bija pp vai tamlīdzīgi, bet trase bij mitra. MS bij tā sabijies, ka skrēja pie visiem pilotiem vienoties, ka pirmos līkumus izbrauks vilcieniņā. Vienīgais, kurš nepiekrita bija JV! Līdz ar to MS plāni izgāzās. 😀

  2. MS, brauca jau tad kad robus lika ar kloki nevis stures sviram, un tad vinam ari vislabak gaja, tikai fatalas tehnikas neveiksmes attuireja no Monako rekordiem, tas ka pašlaik viņš palicis mīksts domaju nav nevienam zinatajam noslepums, bet lai noliegtu vina saniegumus, nez kas ir japipa…