Svētdienas “Monster Energy Grand Prix de France” no pirmās starta vietas uzsāks “Repsol Honda” pilots Danī Pedrosa (1.33`638), notikumiem bagātajā kvalifikācijā aiz sevis atstājot savu komandas biedru Keisiju Stouneru (1.33`941), kurš tikko ir paziņojis par savas karjeras beigšanu šīs sezonas izskaņā. Pirmā starta rinda tika sadalīta tikai pēdējās kvalifikācijas minūtēs.

Lemānas MotoGP kvalifikācija notika lietus apstākļos atšķirībā no visām trijām treniņu sesijām, kuras notika sausos laika apstākļos un kuros dominēja Keisijs Stouners. Lietus mitējās un trase sāka nožūt kad līdz kvalifikācijas beigām bija atlikušas nedaudz mazāk kā 30 minūtes. Pedrosam šī bija jau ceturtā uzvara kvalifikācijā viņa karjeras laikā Lemānas trasē. Pirmo starta rindu noslēdza “Tech3” komandas piolots Andrea Doviciozo, kuram, esot šajā komandā, tas ir labākais sasniegums šajā sezonā.

“F1LV

“Yamaha” rūpnīcas komandas pilots Horhe Lorenco uzstādīja vien ceturto labāko rezultātu kvalifikācijā, nostājoties otrajā starta rindā kopā ar Kalu Kračlovu no “Tech3” un Benu Špīsu no “Yamaha”, kuri attiecīgi ieņēma piekto un sesto vietu. Jau iepriekš Špīss ir paziņojis, ka sacensībās noteikti cīnīsies par vietu uz pjedestāla. Loreno pēdējā savā kvalifikācijas lidojošajā aplī iestrēga aiz citiem pilotiem, kuri atgriezās boksos un līdz ar to nespēja kvalificēties augstāk.

Trešās starta rindas priekšā nostājies “Ducati” pilots Valentīno Rosi, izcīnot septīto vietu, tādējādi sasniedzot savu labāko rezultātu šogad kvalifikācijās. Rosi aiz sevis atstāja “San Carlo Honda Gresini” komandas pilotu Alvaro Bautistu, kurš visas kvalifikācijas garumā atradās TOP pieciniekā, bet pēdējā kvalifikācijas minūtē, savā lidojošajā aplī piedzīvoja kritienu. Trešo starta rindu noslēdza “Pramac Ducati” komandas pilots Hektors Barbera, izcīnot devīto vietu.

Ceturtajā starta rindā – Karels Abrahams no “Cardion Ducati”, Nikijs Haidens no “Ducati” un CRT klases pārstāvis Rendijs de Punjē no “Aspar Aprilia”.

“LRC Honda” jaunais un daudzsološais pilots Stefans Bradls kvalifikācija vidusdaļā piedzīvoja kritienu, jo bija pirmais, kas izbrauca trasē ar sausiem laika apstākļiem paredzētajām riepām līdz ar to paliekot vien trīspadsmitajā vietā.

Par “Lietus cilvēku” dēvētais Kriss Vermulens, kurš “NGM Mobile Forward Racing” komandā aizvieto savainoto Kolinu Edvardsu, tā arī nespēja konkurēt ar citiem pilotiem un palika pēdējā – 21. vietā, acīmredzot, nespēdams atrast saikni ar “Suter – BMW” spēkratu.

Sacensības notiks svētdien plkst. 15:00 un tiešraide tiks translēta “Viasat Sport Baltics” kanālā.