Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals šobrīd atrodas Grieķijā un iepazīstas ar “Acropolis Rally 2012” ātrumposmiem, kur notiks “Rally Class” sacensību seriāla otrais posms. Starts sacensībām tiks dots 24. maija vēlā pēcpusdienā Atēnās, un jau šobrīd skaidrs, kas šis būs viens no smagākajām rallijiem sezonā.

Nelīdzeni, akmeņaini un ārkārtīgi putekļaini ceļi, tā ir “Acropolis Rally” firmas zīme. To papildina ļoti gari pārbraucieni un ļoti īss laiks, kas atvēlēts automašīnu remontiem. Kopumā pa klinšainajiem Grieķijas ceļiem rallija dalībniekiem sacensību režīmā būs jāveic 409,47 km, bet pārbraucienu kopējā distance sastāda 1251,92 km.

Andis Neikšāns, iepazīstoties ar Grieķijas rallija trasi, atzīst: “Šis rallijs ir daudz sarežģītāks un grūtāks par Portugāli. Ātrumposmi ir tikpat akmeņaini kā 2009. gadā, taču tad mēs lietojām daudz izturīgākas riepas. Šoreiz braukšanas ātrumu nāksies mainīt atbilstoši pārsisto riepu skaitam. Tomēr esam apņēmības pilni cīnīties par uzvaru savā ieskaites grupā. Runājot par riepām, jāatklāj kāds interesants fakts. Ņemot vērā sūdzības iepriekšējā rallijā, “Dmack” riepu ražotājs ir radījis riepas ar jaunu gumijas sastāvu un protektoru, taču tās neviens, pat ražotājs, vēl nav izmēģinājis. “Rally Class” organizatori apgalvo, ka sporta automašīnām ir novērsti visi defekti un, ka šoreiz nevajadzētu būt tādām problēmām kā Portugālē.”

“Shakedown” testa ātrumposms, kurā sportistiem būs iespēja pārbaudīt un vajadzības gadījumā izmainīt sporta automašīnu regulējumus, notiks tajā pašā dienā, kuras pēcpusdienā aptuveni simts kilometrus attālajā Grieķijas galvaspilsētā norisināsies rallija svinīgā atklāšana. Pirmās dienas vienīgais, 25,24 km garais ātrumposms paredzēts netālu no rallija centra Loutraki. Otrā rallija diena sāksies ļoti agri un tajā sportistiem Grieķijas centrālajā reģionā būs jāveic astoņi ātrumposmi ar kopējo distanci 169,12 km, taču šīs dienas lielākais uzdevums būs censties nesabojāt automašīnu, jo starp ātrumposmiem paredzētas tikai divas piecpadsmit minūšu ilgas servisa zonas. Arī trešā rallija diena būs līdzīga – starp astoņiem ātrumposmiem ar kopējo garumu 149,56 km, kas vīsies pa Peloponēsas pussalas ceļiem, paredzēts tikai viens, pusstundu garš servisa zonas apmeklējums. Savukārt ceturtā sacensību diena būs daudz īsāka, tajā dalībniekiem sporta režīmā būs jāveic 65,55 km, kas sadalīti piecos ātrumposmos Loutraki tuvumā.

Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals “Acropolis Rally” startēs jau otro reizi. Pirmo reizi ekipāža šajā rallija startēja 2009. gadā, kad rallija finišu sasniedza 17. vietā rallija kopvērtējumā un 6. vietā N4 klasē. “Acropolis Rally 2012” cīņa N4 klasē būs ļoti sīva, jo sacensībām pieteikušās 16 šīs klases ekipāžas.

Anda Neikšāna un Pētera Dzirkala gaitām Grieķijas rallijā var sekot līdzi komandas mājas lapā www.neiksans.lv un sociālajos tīklos, kā arī, saņemot “Karstās rallija ziņas” no Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas SMS/MMS ziņu servisa. Šim bezmaksas pakalpojumam iespējams pieteikties sūtot ziņu “RALLIJS” uz numuru 1611. Plašāku informāciju par “Acropolis Rally 2012” iespējams atrast šī rallija oficiālajā vietnē www.acropolisrally.gr, kā arī Pasaules čempionāta mājas lapā www.wrc.com.

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, Samsonas transmission un ProRacing.

Info: Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas preses sekretārs Ģirts Avotiņš