Šodien Monako ir brīvdiena Formula 1 pilotiem, bet darbība trasē turpinās – Montekarlo ielas šajā nedēļas nogalē uzņem vairākus autosacīkšu čempionātus.

Reizē ar Formulu 1 Monako apmeklē uzreiz trīs zemākās formulu klašu sērijas, kas turklāt ir F1 čempionāta apgādātājas ar jauno pilotu rezervēm. Runa ir par GP2, GP3 un Formula Renault 3,5 sērijām.

GP2 klasē jau ir notikusi kvalifikācija un šodien notiek (11:50 pēc LV laika) pirmā sacīkste 42 apļu garumā. No pole sacīksti sāks Džonijs Čekoto – venecuēlietis no “Addax” komandas.

GP3 klasē pirmo uzvaru kvalifikācijā ir izcīnījis somu pilots Āro Vainio (attēlā), kurš pārstāv “Lotus GP” komandu. Nevar aizmirst, ka uz starta GP3 iziet arī trīs meitenes (vairāk par viņām var lasīt pēdējā EMAG numurā).

Formula Renault 3,5 litru čempionātā sekosim līdz igaunim Kevinam Korjusam, kurš pirmajā treniņā bija ceturtais un šogad startē “Tech 1” komandas sastāvā, kur viņa komandas biedrs ir F1 gaisu apostījušais Žils Bjanki.

Tostarp nelielu ekskursiju pa Monako ielām trases versijā uz 1992.gadu mūs izvadās Martins Brandls, kurš tolaik vēl pārstāvēja “Benetton” komandu un valkāja modernas saulesbrilles.