Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals sekmīgi aizvadījuši pirmo dienu rallijā “Acropolis Rally 2012”, kurā sportistiem bija jāveic tikai viens ātrumposms. Latvijas ekipāža uzrādīja teicamu rezultātu – labāko starp “Rally Class” dalībniekiem.

Ceturtdien, 24.maijā, pēc „Acropolis Rally 2012” svinīgās atklāšanas Grieķijas galvaspilsētā sportistiem bija jāveic dienas vienīgais, 25,24 km garais ātrumposms, ko mūsu ekipāža nodēvēja par iesildīšanās posmu. Andis Neikšāns to veica 19 minūtēs un 53,4 sekundēs, kas ir par 31,2 sekundēm ātrāk kā tuvākais “Rally Class” sekotājs Jurijs Protasovs. Kopējā N4 klases ieskaitē LMT rallija komandas ekipāža ieņem 3. vietu, zaudējot līderim Valērijam Gorbanam 12,1 sekundi.

Andis Neikšāns pēc pirmās Grieķijas rallija dienas atzīst: “Ātrumposmu izbraucām precīzi un ātri, ko var redzēt arī rezultātos. No rīta pirms rallija starta divreiz veicām iesildīšanās posmu, kurā izmēģinājām dažādus automašīnas regulējumus, kā arī jaunās riepas. Mēģinājām braukt arī ļoti agresīvi, lai noskaidrotu, cik ātri var braukt, lai nepārsistu riepas. Riepu gan nepārsitām, bet viegli apskādējām citas automašīnas detaļas. Jāatzīst, ka jaunās Dmack riepas mūs patīkami pārsteidza. Tās strādā daudz labāk un nelūzt gabalos kā plastmasa.”

Otrajā rallija dienā sportistiem Grieķijas centrālajā reģionā būs jāveic astoņi ātrumposmi ar kopējo distanci 169,12 km, taču vissvarīgākais uzdevums būs censties nesabojāt automašīnu, jo starp ātrumposmiem paredzētas tikai divas piecpadsmit minūšu ilgas servisa zonas.

“Otrā diena būs pati garākā un sarežģītākā, un faktiski bez remonta iespējām. Abos īsajos servisa parkos būs mehāniķi tikai ar instrumentiem, bet bez rezerves daļām, jo tā ir noteikts sacensību noteikumos,” piebilst Andis.

Anda Neikšāna un Pētera Dzirkala gaitām Grieķijas rallijā var sekot līdzi komandas mājas lapā www.neiksans.lv un sociālajos tīklos, kā arī, saņemot “Karstās rallija ziņas” no Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas SMS/MMS ziņu servisa. Šim bezmaksas pakalpojumam iespējams pieteikties sūtot ziņu “RALLIJS” uz numuru 1611. Plašāku informāciju par “Acropolis Rally 2012” iespējams atrast šī rallija oficiālajā vietnē www.acropolisrally.gr, kā arī Pasaules čempionāta mājas lapā www.wrc.com.

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, Samsonas transmission un ProRacing.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas preses sekretārs Ģirts Avotiņš