Bahreinas GP laikā Romēns Grožāns izcīnīja Francijai ilgi gaidīto goda pjedestālu, tomēr ir nācijas, kas gaida vēl ilgāk.

Francija savu pjedestālu gaidīja 14 gadus, taču šobrīd krietni ilgāk nākamo varoni gaida Jaunzēlande, kurai jau 37 gadus un 9 mēnešus nav bijis goda pjedestāls Formulā 1. Pēdējais jaunzēlandietis, kas dzēra pjedestāla šampanieti bija Denijs Holme, kurš izcīnīja otro vietu 1974.gada Austrijas GP posmā.

Vēl pie valstīm, kas ļoti sen gaida nākamo pjedestālu F1 ir Dienvidāfrika (32 gadi, 8 mēneši), Šveice (32 gadi, 7 mēneši), Argentīna (30 gadi, 4 mēneši), Zviedrija (22 gadi, 8 mēneši), Beļģija (21 gads, 9 mēneši), ASV (18 gadi, 8 mēneši), Nīderlande (17 gadi, 8 mēneši).

Ja atgriežamies pie Jaunzēlandes, tad šo valsti ir pārstāvējuši 8 F1 piloti, taču tikai trīs no viņiem kāpuši uz goda pjedestāla: Kriss Amons, Brūss Maklārens un Denijs Holme. Pēdējie divi, protams, ir starp izcilākajiem F1 pilotiem un vairāk par abiem uzzināsiet dokumentālajā filmā “Bruce McLaren and Denny Hulme – The Golden Age of Motorsport”:

Bet kurš tad varētu pielikt punktu Jaunzēlandes antirekordam? Pirmais, ka ienāk prātā noteikti ir Mičs Evanss (attēlā kopā ar Vēberu) – kiwi, kuru savā paspārnē ir paņēmis pats Marks Vēbers un Kristiana Hornera “Arden” komanda. Šogad Evanss sāka startus GP3 sērijās un pagaidām pēc diviem posmiem un četrām sacīkstēm Evansa kontā ir viena uzvara un otrā vieta kopvērtējumā. Vēl F-Renault 3,5 litru čempionātā startē Ričijs Stenavejs, kurš pērn kļuva par “ATS Formel 3 Cup” uzvarētāju, bet šogad F-Renault pēc diviem posmiem ir 14.vietā kopvērtējumā.