“Lotus” komandas boss Ēriks Buljē ir paziņojis, ka Romēnam Grožānam “nav attaisnojuma” par incidentu Monako, tomēr pēc francūža domām šobrīd nav iemesla kritizēt debitantu.

Atgādinām, ka Grožāns Monako startēja no ceturtās pozīcijas, taču vēl pirms pirmā līkuma sadūrās ar Mihaela Šūmahera formulu, sagriezās trasē pretējā virzienā un bija spiests izstāties ar salauztu balstiekārtu.

Arī sezona kopumā Grožānam no rezultātu viedokļa nav izdevusies, lai gan kvalifikācijā jaunais francūzis vairākkārt ir pierādījis savu ātrumu un talantu. Trijos no sešiem pirmajiem posmiem Grožāns sacīkstē nav ticis tālāk par trešo apli un galvenokārt pateicoties savām kļūdām vai pārgalvībai.

“Kas attiecas uz Romēnu, tad tur nav attaisnojuma, ja neskaita vienu lietu – visiem pārējiem pilotiem aiz muguras ir miljons jūdžu testu un sacīkšu pieredze,” skaidroja Buljē. “Romēns vēl ir savā pirmajā gadā un viņam ir tiesības uz pāris kļūdām.”

“Kopumā viņš ir paveicis lielisku darbu, ja ņem vērā, ka viņš ir debitants,” turpināja “Lotus” boss. “Neviens no tiem, kas ir sācis savu karjeru bez F1 testu pieredzes nav spējis parādīt tik labus rezultātus kā Romēns.”

Kopvērtējumā Grožāns ar 35 punktiem atrodas 8.vietā, kamēr viņa komandas biedrs Kimi Raikonens ir 6.vietā ar 51 punktu – somu pilotam ir 25 punktu deficīts līdz čempionāta līderim Fernando Alonso. Neskatoties uz to Ēriks Buljē ir paziņojis, ka Raikonena mērķis ir piedalīties cīņā par šī gada čempiona titulu un komandas uzdevums ir nodrošināt Kimi tādu iespēju.

1 KOMENTĀRS