“Gran Premi Aperol de Catalunya” priekšvakarā piedāvāju dažus interesantus skaitļus un faktus saistītus ar šo posmu, lai radītu vēl lielāku interesi par MotoGP.

100 – Katalonijas “Grand Prix” posmā, franču motosportists Aleksis Masbou startēs savā simtajā “Grand Prix” izcīņā, no kurām visas lielākoties ir aizvadītas zemākajā moto klasē. Tieši Katalonijas GP kvalifikācijas dienā francūzis svinēs savu 25. dzimšanas dienu.

53 – Katalonijas GP sacīkšu dienā apritēs tieši 53 gadi kopš “Honda” vienība debitēja šajā Pasaules Čempionātā, piedaloties “Isle of Man TT” sacīkstēs 1959. gadā. Šajā posmā “Honda” bija sagatavojusi veselus piecus sacīkšu braucējus, no kuriem labāko rezultātu – 6. vietu sasniedza Naomi Taniguči.

19 – Keisija Stonera 3. vieta Lemānā  bija viņa 19. veiksmīgā sacīkste, kurā austrālietis ir kāpis uz goda pjedestāla 3. augstākā pakāpiena. Tikai diviem sportistiem ir vēl labāka šo pjedestālu statistika moto sacīkšu augstākajā klasē: Valentīno Rosi, kurš ir finišējis 23 reizes 3. vietā un Džokomo Agostini ar 22 veiksmīgiem finišiem 3. vietā.

11 – Džeimsa Elisona izcīnītā 11. vieta Francijas “Grand Prix” ir līdz šim labākais sasniegtais rezultāts CRT klases ieskaitē kādā no MotoGP posmiem.

7 – Lemānas GP, Luiss Rosi kļuva par 7. franču motosportistu, kurš ir uzvarējis “vieglajā” GP klasē, pievienojoties līdz šim uzvarējušajiem francūžiem – Žanam Aurealam, Guī Bertinam, Mikem di Mēlio, Žanam-Klodam Selini, Arnaudam Vincentam un Johannam Zarko.

5 – Stefana Bradla izcīnītā 5. vieta Lemānā ir labākais rezultāts ko šogad ir sasniedzis kāds no “Honda” satelītvienību pilotiem, kopš iepriekšējās sezonas Spānijas “Grand Prix”, kurā 4. vietu izcīnīja Hiroši Aojama.

4 – pirmajos četros Moto3 klases posmos uzvaras katrā posmā ir izcīnījuši 4 dažādi piloti no 4 dažādām valstīm.

4 – Keisijs Stoners ir uzvarējis pēdējās 4 “Grand Prix” izcīņās, kas ir notikušas Spānijā – Katalonijā, Aragonā un Valensijā pagājušajā sezonā un šīs sezonas otrajā posmā – Heresā.

3 – Tikai pēc 3 Moto3 klases posmiem šajā sezonā, ir tikai 3 šīs klases piloti, kuri ir izcīnījuši punktus visos četros šajos posmos – Sandro Kortēze, Alekss Rins un Alberto Monkaijo.

2 – Līdz ar Valentīno Rosi izcīnīto 2. vietu Lemānā, Keisijs Stoners ir vienīgais pilots, kurš ar “Ducati” ir izcīnījis gan 1. gan 2. vietu, kopš Tonijs Elias ieguva 2. vietu Brno 2008. gadā.