Nedēļas nogalē Spa trasē notika Formula Renault sēriju sacīkstes un kārtējo reizi Beļģijā iejaucās lietus.

Uzvaru Formula Renault 3.5 sēriju otrajā sacīkstē izcīnīja Kevins Magnusens, kuram tā bija pirmā uzvara šajā čempionātā. Sacīkste tika sākta aiz drošības mašīnas un arī vēlāk trasē tā atgriezās pēc Ričija Stenaveja avārijas (skatīt video). Jāpiebilst, ka jaunzēlandietis avārijā traumēja mugurkaula skriemeli un kādu laiku nespēs piedalīties sacīkstēs.

Ņemot vērā, ka Stenavejs nespēja pats izkāpt no formulas, sacīkste tika apturēta. Tobrīd Magnusens bija tikai piektais pēc kārtas, tomēr reāli dānis bija līderis, jo priekšā esošās formulas vēl nebija veikušas obligāto boksu apmeklējumu un pēc finiša tām tika piešķirts 60 sekunžu sods.

Jāpiebilst, ka pirmajā braucienā Spa uzvaru izcīnīja Marko Sorensens, kuram sekoja “Ferrari” akadēmijas dalībnieks Žils Bjanki, bet trešais palika Sems Bērds.

Pēc Spa posma čempionāta vadībā ir Sems Bērds (70 punkti), kuram seko Robins Frins (61). Tikmēr igaunis Kevins Korjuss Spa haosā guva tikai 3 punktus un kopvērtējumā atrodas 9.vietā ar 24 punktiem.

Ričija Stenaveja avārija “Les Combes” līkumā

 

Iespaidīga avārija notika arī F-Renault zemākajā 2.0 litru dzinēju klasē. Jāpiebilst, ka šajā klasē čempionāta līderis ir Ufā dzimušais krievs Daņils Kvjats, kas uzvarēja otrā braucienā arī Spa un kopā 18 gadus jaunajam pilotam ir 3 uzvaras 4 sacīkstēs.