“Ferrari” uzskata, ka Serhio Peresa goda pjedestāls Kanādas GP posmā tika izcīnīts daļēji pateicoties tam, ka itāļu komanda brīdinājusi meksikāņu pilotu nebūt trasē tika agresīvam.

Peress ir “Ferrari” pilotu akadēmijas dalībnieks un regulāri piedalās tās organizētajās ‘mācību sesijās’. Akadēmijas vadītājs Luka Baldiseri atzina, ka pēc Monako GP notika viena no šīm sesijām, kurā Peresam tika ieteikts atmest savu agresivitāti, kas nebija ļāvusi meksikānim gūt punktus četros iepriekšējos posmos.

“Pēc Monako mums bija pārrunas ar Serhio,” paziņoja Baldiseri. “Mēs gribējām tikt skaidrībā, kāpēc rezultāti pēc Malaizijas GP pjedestāla nav bijuši apmierinoši.”

“Peress nenoliedzmi ir talantīgs, taču viņš bieži pieviļ pats sevi un komandu, jo ir pārāk agresīvs,” turpināja “Ferrari” pilotu akadēmijas idejas autors un boss. “Formulā 1 tāda veida agresivitāte nedod vēlamos rezultātus. Monreālas sacīkste bija lieliska atbilde. Viņš spēja ne tikai saglabāt labu tempu, bet arī kontrolēt savu sacīksti, nobraucot piecdesmit apļus ar vienu riepu komplektu.”

Ironiskā kārtā Peresa lieliskais sniegums Kanādā atņēma vēl vienu pozīciju “Ferrari” līderim Fernando Alonso, kurš sacīkstes izskaņā bija spiests palaist garām meksikāni. Tostarp “Ferrari” prezidents Luka di Montidzemolo pirms Kanādas GP izteicās, ka pagaidām Peress nav īstais pilots “Ferrari” komandai, jo viņam ir pārāk maza pieredze.

“Es domāju, ka viņš ir potenciāli viens no labākajiem jaunās paaudzes pilotiem Formulā 1,” paziņoja “Ferrari” boss. “Taču pirms mēs viņu iesēdināsim “Ferrari” formulā, viņam jāgūst lielāka pieredze un jādemonstrē stabili rezultāti.”

1 KOMENTĀRS

  1. Te atkal var iepurpināt par Ferrari (ne)konsekvenci jauno pilotu izvēlē: pirms vairākiem gadiem viņi savā mašīnā iesēdināja līdz tam pilnīgi neko neparādījušo Masu, bet tagad divus pjedestālus izcīnījušo Peresu dažs labs vadonis nosauc par nepieredzējušu un nestabilu. Absurds…

  2. Tad jau arī Malaizijā, kad Serhio varēja panākt Fernando, Ferrari ir šo to ieteikuši, lai nebūtu kauns vai vienkārši avārija abu Ferrari dzinēju cīņā. Jo Serhio jau varētu nogāzt pamatīgas ziepes ejot garām Fernando.