Jau kopš rallija sezonas sākuma Latvijas rallija čempionāta R2 klasē dominē “Okartes autosporta akadēmijas” pārstāvji ar Ralfu Sirmaci/Māri Klušu priekšgalā. Ralfs Sirmacis no sekotājiem atrāvies jau vairāk nekā par 20 punktiem. Viņš apstākļu sakritības rezultātā var kļūt par čempionu jau nākamajā posmā. Šoreiz portāls NORDSPEED uzdeva dažus jautājumus “Okartes autosporta akadēmijas” 2011. gada uzvarētājam Mārcim Ķenavam.

Pilots Mārcis Ķenavs stāsta, ka par konkurences trūkumu R2 klasē viņi neuztraucas: “Nu gluži tā, ka mums nav konkurences nevarētu teikt, jo mūsu klasē brauc igauņu sportisti kā, piemēram, Ābrams, kurš ir ātrs braucējs ar spēcīgu tehniku. Tikai viņam kaut kā neveicas.” Jāpiezīmē, ka no šajā rallijā R2 klasē startējušajiem 10 pilotiem tikai 4 startēja Latvijas rallija čempionāta ieskaitē. Visos iepriekšējos posmos bija vērojamas tādas pašas tendences.

Pilots uzsver, ka nākamajā posmā Igaunijā būs krietni lielāka konkurence no vietējo braucēju puses: “Domāju, ka Otepes rallijā mums būs grūti.” Viņš saka, ka “Okartes autosporta akadēmijas” piloti cer uz to, ka šajā klasē pievienosies vēl kāds pilots no Latvijas un cīņa par čempiona titulu kļūs vēl aizraujošāka.

Jautājām Mārcim arī par viņa komandas biedra fantastiski aizvadīto sezonu un gaisotni komandā. Atgādinām, vienam no viņiem “Okartes autosporta akadēmijas” komanda būs jāpamet un aizgājēja vietā stāsies kāds cits jaunais talants: “Jā, Ralfs ir ātrs to viņš ir pierādījis pēdējās trīs sacensībās, tāpēc arī viņš ir pelnījis būt pirmais. Bet komandas iekšienē saspringuma nav, jo mums ir tāda pozitīva konkurence un mēs tomēr sacenšamies vairāk ar laiku nevis viens ar otru.”
Par ralliju “Madona 2012” pilots saka: “Madonas rallijs bija sarežģīts visās ziņās – ātrumposmi sarežģīti un arī psiholoģiski bija grūti braukt otro dienu.”
Pilots slavē Okartes autosporta akadēmijas sagatavoto tehniku ar kuru viņam līdz rallija laikā nekādas problēmas neradās: “Ford Fiesta R2 visu sacīkšu garumā nebija nekādas tehniskas problēmas, vienīgās problēmas radījām mēs paši. Pirmās dienas ātrumposma tramplīnā par augstu uzlecot sabojājām priekšas buferi un radiatora stiprinājumus, ” tā pilots par  ralliju “Madona 2012 “.

 

Visa “Okartes autosporta akadēmijas” komanda izsaka līdzjūtību rallijā bojā gājušā Igora Bartaščenoka tuviniekiem.